12 Milyon Hastayı İlgilendiren Kalıcı Tedavi

0
805

      Bilindiği üzere ülkemizde 12 milyon kadar migren hastası bulunmaktadır. Bu hastalık her gün insanların üzerine kara bir bulut gibi çökmektedir. Yaşam kalitesini de günden güne düşürmektedir bu hastalık. Ayrıca bu hastalığın ilaç kullanımı üzerine de etkisi büyüyerek, ilaç kullanımını da her geçen gün ciddi oranda arttırmaya ad devam ediyor.

Headache Woman. (Photo by: Media for Medical/UIG via Getty Images)

 

Yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyen bu hastalık kış aylarında daha az ortaya çıkıyor. Bu durumda hastalığın küçük önlemler alınarak, tetiklemesinin önlenmesi sağlanabiliyor. Şimdi hastalığın önlenmesi konusunda yapılması gerekenleri inceleyelim.

  • Öncelikle migren hastası iseniz, kesinlikle özellikle de sabah saatlerinde duş alıyor iseniz, kesinlikle saçlarınızı iyice kurutmadan dışarı çıkmayın.
  • Saç kurutma makinanızı kullanırken ayarlamasını çok iyi yapın. Kurutma makinanız üflerken ne aşırı sıcak ne de aşırı soğuk üflememesine dikkat edin.
  • Son olarak ise hastalık konusunda bilgili olun ve son yıllarda da hızla gelişen tıp sayesinde tedavinizi mutlaka ilgili uzmana aksatmadan yaptırmaya başlayın.

migren-hastaligi

 Migren tedavisinde mucize gibi görünen tedavi yöntemi artık gerçek oldu

    Bu hastalığın kalıcı tedavisi yıllardır yapılamıyor ve hastalar geçici çözümler sayesinde kısmen ağrı hissetmiyorlardı. Artık bu durum tarih oldu.Amerikalı Plastik ve Estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilmekte olan migren ameliyatı sayesinde artık hastalar eski sağlıklı günlerine kavuşabilecekler. Böylece artık hastalar migren tedavisinin bir mucize olmadığını bu ameliyat sayesinde anlamış olacaklar. Bu ameliyat olumlu sonuçlar doğurarak, hastanın tamamen iyileşmesine yönelik gerçekleşmekte ve ameliyat sonrasında hasta eski sağlıklı günlerine tekrar kavuşabilmektedir. İki yıldır bu ameliyart ülkemizde de uygulanmakta olup, başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

Bu ameliyat migrenin başlangıç yönünden gerçekleştiriliyor.Bu bölge ise başın ense, alın ya da şakak bölgelerinde yer almakta. Ameliyatta birkaç santimlik küçük kesiler açılarak, buralardan mikro kameralar ile giriş yapılıyor. Sonrasında ise hastalığı tetikleyen sinir dokularına erişim sağlanarak, serbestleştirilmesi sağlanıyor. Bu işlem esnasında beyine kesinlikle bir müdahalede bulunulmuyor. İşlem saçlı deri ve kafatası kemiği arasından gerçekleştiriliyor. Bu tedavi ile birlikte migren artık kalıcı yok edilebiliyor.

 

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz