13 Bin Aile Siyah Beyaz Televizyon Kullanmaya Devam Ediyor

Renkli televizyonlar artık yaygın bir halde kullanılmaktadır ama bir yer var ki? Bura da hala 13 bin aile siyah-beyaz televizyon kullanmaya devam etmektedir. Birleşik Krallık genelinde, hala 13 bin gibi yüksek rakam da bir aile topluluğu hala renkli televizyon yerine siyah-beyaz televizyon kullanarak şaşırtmaktadır.

TV Lisans Kurumu sözcüsü Stephen Farmer, “ Dijital değişiklikler renkli televizyonları yaygınlaştırmıştır fakat Birleşik Krallıklar da hane halklarının % 41 renkli dijital televizyon kullanmaktadır ve geriye kalan 13 Bin ailenin hala siyah- beyaz televizyon kullanmaktadır” diyerek, gerçekten şaşırtıcı bir durumu belirtmektedir. Gelişen teknoloji sayesin de harika özelliklere sahip dijital renkli televizyonlar kullanılması artık yaygınlaşmıştır fakat bu tip yerler de hala siyah- beyaz televizyon kullanılması gerçekten şaşırtıcıdır. Fakat bu durumun arkasın da şöyle de bir gerçek yatmaktadır, Ülkeler de lisans ücreti sistemi kullanılmaktadır. Yani dijital özelliklere sahip televizyonların lisans ücretini almak biraz pahalıdır ve bu yüzden de özellikle küçük çaplı yerler de aileler bu ücreti verememektedir bu yüzden de siyah- beyaz televizyonun Lisans ücreti düşük olduğundan bu televizyonları kullanmaktadırlar.

İngiltere’ye baktığımız zaman, siyah- beyaz televizyonların lisans ücreti 49 sterlinken, renkli televizyonların ücreti  145, 5 sterlin olması, bütçe bakımından küçük yerler de aileleri siyah beyaz televizyon kullanmaya itmektedir. En fazla siyah – beyaz lisansı olan ülkeyi Londra ve sonrasın da ise Birmingham seyretmektedir.

siyah beyaz televizyon kullanımı

Renkli televizyonların özellikleri fazla olduğu için, büyük Ülkeler de özellikle Lisans ücretleri gerçekten çok fazladır ve bu yüzden de aileler siyah- beyaz televizyon kullanmayı tercih etmektedirler…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir