2013 İçin Hit Şarkılar ve Sanatçılar

2013-hit-sarkilarHer yıl olduğu gibi, 2013 yılına hızlı bir giriş yaptığımız şu dönemlerde de daha 1 aylık bir süreci geride bırakmış olmamıza rağmen, bir çok farklı sanatçı ve müzik 2013’e kısa süre içerisinde damgasını vurmuş durumdadır. Bir çoğunun, 2012 yılının son aylarında çıkardığı bomba gibi albümler, çekilen klipler ve parçalar şimdiden bir çok müzik kanalı için popüler parçalar listesinde yer almış durumdadır. Dilerseniz, 2013’ün daha ilk aylarında popüler olmayı başaran sanatçıları ve parçaları ele alalım.

1) Demet Akalın – Türkan Şarkısı

Demet Akalın, 2012 sonlarında çıkardığı Giderli 16 adlı albümü ile, kısa süre içerisin de müzik gündemine damgasını vurmayı başardı. Bu albüm içerisinde her ne kadar bir çok parça beğeni kazansa da, Türkan parçası diğer şarkılara oranla çok daha fazla ses getirmeyi başarmış durumda. Şimdiden milyonlarca kişi tarafından dinlenen Türkan, 2013 boyunca sık sık duyacağımız parçalardan biri gibi gözükmekte.

2) Hande Yener – Hasta Şarkısı

Hande Yener’in Kraliçe adlı albümünde pek fazla parçanın beğeni kazanamamasına rağmen, Hasta adlı şarkısı bir hayli beğeni kazanmış durumda. Nitekim, Demet Akalın’ın Türkan’ı gibi, çıkış yapmayı başarabilen parçalardan biri ve şimdiden milyonlarca izlenmeye ulaşmış durumda. Gene, 2013 süresince sıkça duyacağımız şarkılardan biri.

3) Linet – Yorum Farklı Albümü

Tek bir şarkı olarak ele almayacağımız albümlerden biri de Linet’in Yorum Farkı adlı albümü. Albüm, bir çok bilindik ve önemli eseri yeniden ele alıyor ve Linet’in yorumu ile tekrar müzik severlere sunuyor.

4) Göksel – Yalnız Kuş Şarkısı

Göksel’in kendine has yorumu, sözleri ve yapısı ile sevenlerine sunduğu parçalardan biri olan Yalnız Kuş parçası, üzerine de çektiği güzel klibi ile; oldukça ilgi çekmiş, halen daha listelerde birinci sıralara ulaşmış durumda. Keza, 2013’te gene sıkça duyabileceğimiz parçalardan biri gibi gözükmekte.

Yukarıda ki temel 4 şarkı ve albüm dışında, Ziynet Saliden Her şey güzel olacak, Murat Dalkılıçtan Lüzumsuz savaş ve Sıla, Gökhan Tepe gibi isimlerde gene 2013 içerisin de sıkı bir giriş yapmış sanatçılardan biri konumunda. Nitekim, her yıl olduğu gibi; bu isimleri 2013 içerisin de de sıkça müzik gündeminde göreceğiz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir