3D Yazıcı İle Neler Yapılabilir?

3D Yazıcılar gelişti gelişmesin ama şöyle bir durum da var, ev eşyaları başta olmak üzere, bir çok eşyayı üretilme teknolojisine sahip bu Yazıcılar bazı kötü kullanımları da beraberin de getirerek, herkesin aklın da soru işaretleri bırakmaktadırlar.

New York da ve Chelsea Mahallelerinde hediyelik eşya ve buna benzer süs eşyaları da olmak üzere bu alan da faaliyet gösteren bir çok iş yeri bulmak mümkün. Fakat bu yerler de üretilen eşyalar 3D Yazıcılar sayesin de bir birlerinin kopyası şeklin de üretilerek, artık bu yazıcılar sayesin de insanlar düşündükleri be hayale ettikleri eşyaları kopyalama yoluyla gerçeğe dönüştürebilmektedirler. Artık o kadar ileri seviyeye ulaşmıştır ki bu Yazıcılar, insanlar isterlerse kendi büstlerini bile yaptırır hale gelmiştir. Makerbot tarafından üretilen bu ürünler fizikler eşyaların üretilmesin de oldukça fayda sağlamaktadır.

3d yazıcı3D Yazıcıların kullanımı da gün geçtikçe daha da kolaylaşmaktadır ve Tabletler de ve kişisel bilgisayarlarınız da dokunmatik ekranla bu yazılımlar rahatlıkta kullanılabilmekte ve artık insanlar evlerinden bu yazıcıları diledikleri gibi yönlendirmektedirler. Evde insanların her şeyi üretme konusu düşünüldüğü zaman akla kötü amaçlar da geliyor ve bunlardan biride 3D Yazıcıları kullanarak bir silah modeli üretilebilinir mi? Henüz bu tam netliğe kavuşmuş bir konu değildir ama bazılar kalaşnikof silah üreterek atış bile yaptığını söylemektedir. Ama netliğe kavuşan bir konu olarak gözükmese de iler de tehdit unsurudur. Bu duruma çok sağlam bir örnek vermek gerekirse, Skyfall Filminin özel efekt takımı, 3D Yazıcı olarak endüstriyer boyutta bir model kullanarak James Bond’un ünlü ve bir o kadarda marka olan Aston Martin DB5 Otomobilinin ufaltılmış modelini üreterek bu konu da en sağlam örneği oluşturmaktadır.

3D Yazıcı almak isteyenler bu konu da gerçekten sağlam bir bütçe ayırmaları gerek çünkü, şu anda ki fiyatı 2000 Doların üstünde olan bu yazıcı modeli pahalı olmasına rağmen bir çok insanın sahip olmak istediği bir Yazıcıdır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir