Alkolizmin Aşamaları-Sen Hangi Aşamadasın?

Alkolizm tüm dünyada hızlı bir şekilde artıyor ve insanlar arasında gayet normalleşir bir durum olmaya başladı.Peki siz alkolikmisiniz ya da alkolizmin hangi aşamasındasınız?

İlk başladığınızda büyük ihtimal kontrol sizdedir.İstediğiniz zamanlarda içersiniz.Ama sonrasında alkolik bir duruma geldiğinizde o sizi çağırır ve durmadan ona koşarsınız.O sizi durmadan yanına çağırır ve sizde hayır diyememeye başlarsınız.Bu durumun sonucunda alkol bağımlısı olarak düzenli bir müdavimi olursunuz.Bu yazıda bu duruma yavaş yavaş nasıl geldiğinizi bulacaksınız.

Alkol kullanımı genel olarak sosyal ortamlarda tüketilerek başlar.Ama sonrasında insan bununla yetinmez ve ruh haline göre alkol kullanmaya başlar.Bu ilk aşamayı oluşturur.Hayatındaki sorunlara, sevinçlere, üzüntülere karşı sürekli bir alkol ortamı oluşturulmaya çalışılır ve aynı zamanda alkolün dertleri azaltacağı düşüncesi unutturacağı düşüncesi oturmaya başlar.

Yavaşla alkole bünyeniz alışmaya başlar ve daha fazla tüketmeye başlarsınız.Bunun sonucunda da alkolün miktarı arttıkça zararlı yönleri de artmaya başlar.Aşırılık herşeyde olduğu gibi alkolde de kötü sonuçlara yol açar.

Sonrasında kontrolünüzü kaybetmeye başlarsınız.Ne zaman içeceğinizi veya ne kadar içeceğinizi kontrol edememeye başladığınızda anlayın ki işler iyi gitmiyor.

Sürekli alkol tüketimi ile hayatınızda bazı şeyler kötü gitmeye başlar.İş hayatınızda ilişkilerinizde bozulmalar oldukça da daha fazla alkol kullanmaya başlarsınız.Artık alkolik olmuş durumdasınız.Alkol kontrolü eline tamamen geçirdi ve alkol elinizden düşmez oldu.Aynı zamanda sağlık sorunları da baş göstermeye başlamıştır.Aile ve yakınlarınız size yardım etmek istese de alkolü onlardan daha yakın ve sağdık görürsünüz.

Böyle bir hayata sürüklenmek istemiyorsanız ya hiç içmeyin ya da kontrolü her zaman elinizde tutun.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir