Asker Karıncaların Özellikleri

Asker karıncalar her zaman hareket halinde yollarına devam ederler.Yollarına çıkan her şeye saldırırlar.Sadece koşarak kaçılabilir.Ama böcekler koşsa da çok zor ihtimaldir ki kurtulsunlar.Asker karıncalar bir kez yola çıktı mı, o yolsa her şey ortadan kalkar.

Asker karıncaların çeneleri geniş ve makasa benzeyen bir biçimdedir.Çenelerini avları yakaladıktan sonra parçalamak için kullanırlar.Avlarını yemek ve sindirmek için beklemezler.Avlarını parçalarken avlarını eriten bir asit salgılarlar.Avın bütün kısımlarını eritip sıvı hale getirdikten sonra oluşan karışımı yerler.Her şey çok hızlı gerçekleşir.

Onlara karşı savunmak isteyen bir canlının yapması gereken hiç hareket etmemektir.Sadece aydınlık ve karanlığı ayırt edebilirler.Bundan dolayı avlarını anlayabilmek için avların hareket etmesi gerekmektedir.

Bir grup karınca etrafı dolaşır ve av olup olmadığına bakar.Eğer av bulursa koku yolunu kullanarak yuvalarına haber gönderir.Sürünün geri kalanı kokuyu alınca hemen harekete geçer.Çok kalabalıklardır.Dünya’da bulunan karıncaların ağırlığı hemen hemen Dünya’da bulunan insanların ağırlığına eşittir.Onlar böcek ilaçları gibidirler.Yaşadıkları çevredeki tüm böcekleri yok ederler.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir