Assassin’s Creed 3 Duyuruldu

Assassin Creed hayranlarının merak ettiği soruların başında tabii ki Assassin Creed 3’ün ne zaman çıkacağı sorusu var. Yapım ile ilgili açıklamaların Ubisoft tarafından 5 Mart tarihinde açıklanacağı duyumları alınmış durumdadır.

Sızan resimden anladığımız kadarıyla elinde balta ve tabancası ile sırtında ok ve yayı görüyoruz. Bu görünüm bizlere Kızılderili imajı sergilemiş aynı zamanda Kızılderili toplumlara gönderme yapmış olduğunu anlamaktayız. Amerika’da yerli halka zulümler ve işkenceleri anlatmış olabileceğini ve bunları açıkça bizlere sergilemiş olabileceğini düşünüyoruz.

Oyun yapım aşaması olarak en uzun vaktin aldığını bilmekteyiz.

Yapımcının verdiği bilgiden hareketle yeni bir kamera açısının geleceği ve bu kamera açısından aksiyonları daha gerçekçi bir biçimde bizlere sunacağını anlamaktayız.

Multiplayer desteğinin muhtemelen olacağını fakat kesin olmadığını şu an bilmekteyiz.

Oyunun Konusu

Tapınakçılarla veya Kızılderililerle Amerika arasındaki savaş konu alınacak kullanılan dillerin Kızılderili aksanıyla olduğunu ve bunu en iyi şekilde yansıttığını söyleyebiliriz.

Oyun Boston, Newyork şehirlerinin kırsal bölgelerinde geçecek yani Roma’dan yaklaşık 2 kat daha geniş bir alanda oynama zevkine erişeceğiz.

Oyunun konusu 1750’li yılları konu alacak ve bu zamandaki coğrafyayı ve insanları en iyi şekilde temsil edecek.

Kahramanımızın ismi Connor olarak karşımıza çıkmaktadır.

Oyunun Özellikleri

Oyunda mevsimler olacak, oyunda bilmeceler bulmacalar mevcut olup, dövüş ve gizlenme sistemleri daha iyi bir şekilde karşımıza çıkacak. Oyunda ağaçlara  veya doğa ögelerine tırmanabileceğiz. Hayvan avlama olayı getirilmiş geyik ve ayı gibi hayvanlar karşımıza çıkmaktadır.

Eskisi gibi 10 kişi bakıp 1 kişi saldırmayacak sistemli bir savaş sistemi ve daha iyi bir fiziksel motor karşımıza çıkmaktadır.

Kısaca yaklaşık 3 yıldır üzerinde çalıştıkları oyunun için biraz daha beklemeniz gerekecek.

Oyun Kaynağı

Kotaku adlı internet sitesinin Best Buy’da çalışan birinden elde ettiği çizim çalışmasının, Assassin’s Creed 3’ün baş karakterini ortaya çıkardığı iddia ediliyor.

Çıkış Tarihi

Assassin Creed 3’ün çıkış tarihi 30 Ekim olarak belirlendiği duyuruldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Umarız oyun Türkçe olur senaryoları daha iyi anlayabiliriz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir