Bayanlarda Saç Kesim Aralığı

Bayanlar için saç kesim aralığı hakkında bilgiler vereceğimiz bir makaleye başlıyoruz.Öncelikle bu kişiden kişiye az da olsa farklılık gösterir.Çünkü her insanın saç yapısı ve uzama hızı aynı olmuyor.Paylaşacağımız değerler ortalama değerlerdir.

Uzun Saçlı Bayanlarda Saç Kesimi

Uzun saçlarınızın varsa ve uzatmaya devam etmek istiyorsanız dahi saçlarınızı düzenli bir şekilde kestirmeniz gerekmektedir.Çünkü saçlarınızı sağlıklı ve bakımlı uzatmak için bu şarttır.Kırık ve ince görünümlü saçlardan kurtulmak ve sağlıklı saçlarla devam etmek için çok önemlidir.Eğer sürekli renk değiştiriyor ve saçlarınızı çok fazla yoruyorsanız; saç kesimi daha da fazla önem kazanır.

Uzun saça sahip olan bayanlar her 8-12 haftada bir saçını kestirmelidir.Eğer saçınız çok çabuk kırılgan bir hal alıyorsa bu süreyi 6 haftaya kadar çekebilirsiniz.Kestirirken şunu dikkate almak isteyebilirsiniz; bayanlarda saç ortalama 3-4 cm arasında bir uzama gösterir.

Orta Boylu Saça Sahip Bayanlarda Saç Kesimi

Orta boylu saça sahip olan bayanlar da uzun saç için verilen bilgileri dikkate alabilir.Onlarda saçının durumuna göre davranmalı ve yukarıda verilen aralıklarla saçını kestirmelidir.Eğer ki saçını uzatmaya karar vermiş ise kuaförüne bu durumu söyleyerek daha çok bakıma yönelik bir saç kesimi yapılmış olur.

Kısa Saçlı Bayanlarda Saç Kesimi

Kısa saçlı bayanlar sahip olduğu stili korumak istiyorsa ve saçını bakımlı tutmak istiyorsa daha sık bir saç kesimine sahip olmalıdır.Stilinizi korumak istiyorsanız ayda bir saçınızı kestirmeniz gerekebilir.Bunu 6-7 haftaya kadar da çıkarabilirsiniz.Bu sizin kararınız olacaktır.Bununla birlikte saçınızı uzatmak istiyorsanız.Bu aralığı 6-12 hafta arasında tutmanız gerekmektedir.

Anlatılanlarla birlikte saçında fazla kimyasal bulunan ve sürekli stil değiştiren bayanlar saç kesim aralığını daha sık tutmalıdır.Çünkü, daha sık saç kesimi aşırı kuruma ve kırılmalarını önlemeye yardımcı olabilir.

Yapılan en büyük yanlışlardan biri saçını uzatmak isteyenlerin ya hiç kestirmemesi ya da kısa aralıklarla kestirmesidir.Şu da bilinmelidir ki kısa aralıkla kesilen bir saç daha hızlı uzamaz.Bu büyük ve yanlış bir efsanedir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir