Bayanların İşyerinde Giymemesi Gereken Elbiseler

Bayan yönetici ve çalışanların iş zamanında bazı elbiseleri giymesi uygun olmaz.Ciddi bir elbise her zaman daha çok tercih edilmelidir.İş ortamında insan ilişkileri ciddi ve profesyonel bir seviyede tutmak için elbiselerin etkisi oldukça büyüktür.Bu yüzden iş ortamında giyilmemesi tavsiye edilen elbiseleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Askılı Yazlık Elbiseler

Yaz için serin, renkli ve eğlenceli olsa da iş kadınlarının ofiste tercih etmemesi gereken elbiselerden biridir.İş yerinde serin kalmak için güzel olsa da onun alternatifi daha ciddi açık renkli elbiseler yaz aylarında tercih edilebilir.

Dikkat birçok iş için çok önemli bir husustur.Bu yüzden çok renkli giysiler dikkati çok fazla dağıtır.Mümkünse tek renk elbiseler seçilmelidir.

 

  • Şortlu Takım Elbise
Şortlu takım elbise giymek moda olsa da iş yerinde kabul edilemez bir elbisedir.Çok güzel ve havalı bir elbise olsa da ciddi bir işletmede çok fazla dikkat dağıtır ve ilişkileri olumsuz etkiler.

Bazı ülkelerde (Güney Afrika işletmeleri) erkeklere izin verilse dahi bayanlara izin vermezler.Çok sıcak olan bazı ülkelerde bayanlarda bermudaya izin veriliyor.Tabi bu durum bizim ülkemiz için pek geçerli sayılmaz.

 

  • Mini Etek
Birçok işletme mini eteğe izin vermezler.Çok fazla seksi ve dikkat dağıtıcı olması bunun en önemli nedenlerinden birini oluşturur.
  • Sandalet 
Gün boyu ayağınızın ayakkabının içinde durmasından veya sürekli topuklu ayakkabı giymekten sıkılmış olabilirsiniz.Fakat ciddi bir işletme sandalet giymenize iyi bir gözle bakmaz.

Genellikle tercih edilmesi gereken ayakkabıda ayak parmakları gözükmemeli ve önü kapalı olmalıdır.

 

 

 

  • Saç Stilleri ve Aksesuarlar

İşyerinde bayanlardan genel olarak ciddi ve muhafazakar saç stilleri yapılması beklenir.Bununla birlikte saç bantları ve büyük tokalardan kaçınılması tavsiye edilir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir