Baykuş Dövmesi ve Anlamı

Baykuş şeklinin anlamı akıllı olmasıdır, bilge olmasıdır, ilim irfan sahibi olmasıdır. Bu dövmeyi isteyen insanlar abartı baykuş şekillerini kullanmayı daha çok severler. Baykuşun sevimli tarafını genellikle yaptırırlar. Ayrıca en çok sevilen ve yaptırılan dövme arasında ilk sıralara gelmiştir.

İster renkli isterseniz siyah beyaz yapabilirsiniz. Ben tercihimi siyah beyazdan yana kullanıyorum. Çünkü ayın dolunay havasında olduğu, karanlık bir havayı temsil ettiği için bu tarz dövme yaptırmayı seviyorum. Baykuşları ister tek yaptırabilir isterseniz kitaplar üzerine kondurulmuş biçimde yaptırabilirsiniz. Çünkü bilge anlamı taşıyan baykuş bu şekilde daha da anlamını oturtmuş olur. Ama sadece bir baykuş çalışması eminim daha çok hoşunuza gidecektir.

  • Ayrıca çok ünlü bir ötüşü olan baykuş, geceleri ortaya çıkmasıyla beraber daha esrarengiz bir havada olması hem yaşlılar hem gençler için uygun bir tercih olduğunu düşünüyorum.

İşte sizler için beğendiğim bir kaç baykuş dövmesi ;

animaltattoo_bieber

Umarım hoşunuza gitmiştir. En yakın zamanda ben de bu dövmeyi yaptırmış olacağım. Bakalım ben de nasıl duracak çok merak ediyorum. Yaptırdıktan sonra sizlere resimlerini paylaşırım.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir