Bengal Kedilerinin Özellikleri

Bengal kedileri özel olarak yetiştirilmiş, genel olarak üç yada dört kedinin çaprazlama çiftleştirilmesinden genetik olarak üretilmiş, iri gövdeli, çok güçlü bağışıklık ve anatomik yapıya sahip, atlamayı, zıplamayı, hoplamayı, hareket etmeyi seven, insanlarla olan ilişkisi çok kuvvetli olan, değişik tüy ve renk yapısında olan, genellikle orta boy uzunlukta bir tüy yapısına sahip, damlacık şeklinde desenleri olan, bengal kaplanı gibi tüy desenlerine sahip olan bir kedi türüdür.

Bengal kedileri genellikle sakin yapıdadırlar. Evdeki tüm bireylerle, özellikle de çocuklarla oynamayı seven bir özelliğe sahiptir. Atılan nesneleri hemen geri getirmektedirler. Köpek gibi peşinizde dolaşırlar. Çok cana yakın ve sevecen bir yapıya sahiptirler.

Bengal kedileri orta uzunlukta tüy yapısına sahiptirler. Bu nedenle gün aşırı tüylerinin fırçalanması gerekir. Bu sayede deri sağlığı ve tüy sağlığı sağlanmış olunur. Bu kedilere sürekli görev verilmelidir. Sürekli hareket halindedirler ve çok kolay eğitilirler. Bu görevleri yaparken enerjisini atması da sağlanmış olunur. Çok hareketli bir yapıdadırlar, bu nedenle de sürekli bir görev verilmeli bu şekilde eğitilmelidirler. Böyle olunca da kaslarıyla alakalı, eklemleri ile alakalı herhangi bir rahatsızlığa da yakalanmamış olurlar. Bengal kedilerinin mamaları tek bir yerde olmalıdır. O yerde yemeklerini tüketirler. Fakat su kapları birkaç yerde bulundurulmalıdır. Bu sayede su tüketimi yapmaları sağlanmış olunur. Bengal kedilerinin çok sık yıkanmaları gerekmez. Çünkü tüyleri uzun değildir. Bu nedenle de veteriner kontrolünde yılda iki defa yıkanmaları onlar için yeterli olacaktır.

Bengal kedilerinin dış parazitlere karşı korunması sürekli olarak sağlanmalıdır. Özellikle de bahçeli evlerde buna daha çok dikkat edilmelidir ve özen gösterilmelidir.

bengal kedisi

Bengal kedilerinin tırnaklarının çok uzun olmamasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda beslenmesi için verilen mamanın kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Ve kediyi beslemeye yeterli bir mamanın konulmasına dikkat edilmelidir. Bengal kedilerinin besinlerini almalarını sağlamak gelişimleri açısından çok önemlidir. Bengal kedilerinin egzersizlerini yapabileceği alanların bulunmasına dikkat edilmelidir. Egzersiz yapmasını sağlamak amacı ile mutlaka bengal kedilerinin hareketlerini yapabileceği alanların bulundurulması gerekir. Çok hareketli yapıya sahip oldukların bu durum onların enerjilerini boşaltmaları açısından faydalı olacaktır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir