Bilgi Çağı Nedir ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

  0
  820

  Bilgi çağı; teknoloji, haberleşme ve internetin büyük etkisiyle ortaya çıkmış bilgi merkezli bir dönemdir.Tüm dünyada endüstri sonrası toplumu oluşturan ülkeler internetin gelmesiyle birlikte enformasyonu yani bilgiyi çağın en önemli ihtiyacı olarak gördü.

  İnternet ve anında haberleşme ile bilgiye ulaşmak çok kolay bir hale geldi.Bununla birlikte internetteki her bilginin doğruluğu olmadığından internet tam anlamıyla bir enformasyon çöplüğüne dönüşse de hayatımızın değişilmez ve vazgeçilmez bir aracıdır.Bize anında haberleşme ile karar mekanizmalarını son derece arttırarak anında bilgi alma gibi çok önemli bir avantaj sunmuştur.

  Birçok sektör kendilerini sanal ortamda geliştirmeye başlamış ve şirketler oluşturduğu veritabanları ile bilgiye anında ulaşarak zamandan, maliyetten tasarruf ederek verimliliklerini ve kaliteyi arttırarak kazançlarını katlamıştır.

  Bilgi çağı ile birlikte şirketlerin rekabetleri fazlasıyla artmıştır.Bunun nedeni artık şeffaflık çok önemlidir ve bilgiye ulaşmak çok kolaydır.Şirketinizin yapacağı bir yanlış sosyal ağlar yardımıyla yayılacak ve tahmin edilemeyecek kadar insan bundan haberdar olarak rekabette büyük bir yara alacaksınız.

  Her şey o kadar çabuk gelişiyor ki güncel hayatı yakalamak çok zor olmaya başladı.Çeşitli sosyal paylaşım siteleri yardımıyla bir ülkenin gündemi değişir hale geldi.Bu da bilgi çağının ortaya koyduğu hızı ve etkiyi göstermektedir.

   

  Kimler Neler Demiş?

  İlk Yorum Hakkı Senin!

  Bildir
  avatar
  wpDiscuz