Çağımızın Pazarlama Yöntemleri

Günümüz mal ve hizmet pazarlamasının yanına yeni pazarlama konularından biri olan düşünce pazarlama da eklenmiş bulunuyor.

Düşünce pazarlaması, çeşitli kampanyaların sosyal medya aracılığıyla pazarlanmasını sağlar. Kar amacı gütmeyen kuruluşların oluşturduğu kampanyaları çeşitli firmalar destekleyebilir. Örnek vermek gerekirse; su tüketimi hakkında bilinçlendirici bir kampanya başlatan böbrek vakfının kampanyasını, bir su firması destekler ise düşünce pazarlaması yapmış olur.

mobil pazarlama

Mobil pazarlama da her türlü mobil cihaz kullanımında karşımıza çıkan bir pazarlama kanalıdır. Mobil pazarlama tekniklerini örnekler ile açıklayalım;

  • Yarışma programlarında oylama yapılması bir mobil pazarlamadır.
  • Telefon ve tabletlerde bulunan uygulamalarda ve oyunlarda sıklıkla karşımıza çıkar. Oldukça etkilidir.
  • QR kod uygulaması da önemli pazarlama teknikleri arasındadır. Cihazların QR kodu okuması ile direkt olarak firmanın yönlendirmesine gitmiş olursunuz. Birçok alanda birçok firma QR kod uygulamasını kullanmaktadır.
  • Google mobil reklamlar da mobil pazarlamanın en etkili platformlarından biridir. Kullanıcı kitlesini her geçen gün arttıran mobil pazarlama piyasası gelecekte daha önemli bir konuma gelecektir.

Pazarlama teknikleri her geçen gün yenileniyor. Doğru hedef kitleye anında ulaşmak için bu pazarlama yöntemleri de geliştirilerek pazarlama alanında sürekli bir gelişim sağlanacaktır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir