Celal İle Ceren Filmi IMDB Olayı!

celal-ile-ceren-imdb2013 ile birlikte sinema severlerin beğenisine sunulan filmlerden biri olan Celal İle Ceren, daha ilk haftalardan başarılı bir gişe yapmış olmasının yanı sıra, IMDB puanlama olayları ile de gündeme gelmiş durumda. Daha önceleri bir çok farklı anket için oy verme ve istedikleri seçeneği ilk sıraya taşıma çalışmaları yapmış olan İnci Sözlük, bu sefer Celal İle Ceren’i üzdü.

İnci Sözlük üyeleri, dünyaca ünlü IMDB sitesi içerisinde yaptıkları oylama gereği 1 puan vererek Celal İle Ceren’i, site içerisinde ki oylama gereği belirlenen en kötü 100 film sıralamasın da ilk sıraya taşıdı. Bu durum, ilk başlarda Şahan Gökbakar tarafından pek fazla umursanmadı. Akabinde ise, durumun çokta fifi olduğunu ve umursamadığını belirten bir kaç tweet attı. Lakin, aradan bir kaç gün geçtikten sonra; Çamaşırhane Film yetkilileri Uçan Kuş adlı İnternet sitesi üzerinden bir açıklama yaptılar. Bu açıklama içerisinde Celal İle Ceren’e suç örgütü kurarak/örgütlü bir şekilde IMDB üzerinden 1 puan veren kişilerin ve platformların dava edileceği yer alıyordu. Tabii, bu durum çok farklı bir şekilde karşılandı. Çünkü, ortada suç olarak teşkil edilen bir durum olduğu söyleniyor. Bu durum ise, bir site üzerinden kullanıcıların filme 1 puan vermeleri.

İnci Sözlük Pek Korkmuş Gözükmüyor!

Yapılan açıklama ve dava konularının akabinde, gerek İnci Sözlük yönetimi, gerekse de sözlük üyeleri bu durumdan hiç tedirgin olmamış gözüküyor. Nitekim, bir çok kişi için bu durum oldukça saçma. Zira, bu şekilde bir neden/olay neticesinde herhangi bir suçlama olması mümkün değil. Neticede, bireyler özgür istekleri, hakları ve iradeleri ile beğenmedikleri bir filme, gene özgür bir İnternet sitesi üzerinden 1 puan veriyorlar.

Her ne kadar sözlük ortamlarında bu durumdan tedirgin olunmasa da, IMDB en kötü 100 film arasında yer alan Celal İle Ceren filimini, listeden çıkarmış durumda. Bu bağlamda, bizlere düşen süreci izlemek ve dava açılıp, açılmaması ya da açılınca ne gibi sonuçlar olacağı gibi konularda sizleri bilgilendirmek. Bu konu ile ilgili kapsamlı gelişmeleri ve güncel bilgileri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir