Cep Telefonu Bataryasında Şişme Sorunu!!!

Birçok kişinin başına gelen ve kullanıcıyı tedirginliğe sokan durumlardan biri cep telefonu bataryasının şişmesidir.Bu makalede bataryanın şişmesinde önde gelen etmenlerin neler olduğunu, ne gibi zararlara yol açacağını ve ne yapılması gerektiğini bulabilirsiniz.

Cep Telefonu Bataryası Neden Şişer?

Bataryanın şişmesinde çeşitli nedenler bulunmaktadır.Olmasındaki en büyük nedenlerden biri orjinal olmayan batarya kullanmaktır.Orjinal bataryaların uzun süreli şarjlara sahte bataryalara göre daha çok dayanırlar.Tabi ki batarya şişmesi orjinal bataryalarda da görülmektedir.

Şunu da belirtmeliyiz ki 2 yıldan fazla süre ile aynı bataryayı kullanıyorsanız ve sık sık şarja takıyorsanız, o bataryanın şişmesi artık anormal bir durum oluşturmaz.

Bataryanın Şişmesindeki Sakıncalar Nelerdir?

Eğer ki bataryanız şişmiş ise artık kullanmamaya özen gösteriniz.Çünkü zamanla şarjda unutmanız halinde bataryanız patlayabilir ve telefondan öte sizlere zarar verebilir.Bataryanın patlaması sonucunda içinden akan sıvı ve çıkan gazlar hem cilde değdiğinde hem de teneffüs edilmesi halinde zararlara neden olur.

Bu nedenle şişen bataryaları kullanmamaya özen gösteriniz.Yapmanız gereken ya bataryanızı ya da telefonunuzu yenilemek olacaktır.

Batarya Şişerse Ne Yapmalıyım?

Telefonunuzun 2 yıllık bir garantisi vardır.Batarya şişmesi durumunda garanti süresi devam ediyorsa hemen servise götürün ve teslim edin.Garanti sürenizin bitmemesi halinde bataryanız büyük olasılıkla yenilenecektir.Eğer ki garanti süreniz sona ermişse yukarıda da dediğimiz gibi bataryayı veya telefonu yenilemeniz sizin yararınıza olacaktır.

batarya şişmesi

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir