Cepten İnternete Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep telefonları oldukça gelişmiştir ve özellik bakımından da fazlasıyla ileri seviyelere gelmiştir. Cepten internete girmekte kolaylaşmış ve yaygınlaşmıştır. Ama bir çok kişinin bilmediği veya farkına varamadığı bir durum vardır o da internet faturalarının yüksek gelmesidir.

Bir çok kişi bunun farkına varamaz  fakat ŞikayetVar’ın yaptığı araştırmaya bakarsak, gelen yüksek faturaların nedeninin en önemlisi, İnternet paketini değiştirenlerin eski paket ücreti de bunun üzerine eklendiği içi yüksek gelmektedir. İnternet kullanılırken farkında olmadan sizin isteğiniz olmadan abonelikler yapılabiliyor ve bu da faturaya fazlasıyla yansımaktadır. Faturaların kabarık gelmesindeki en önemli nedenlerden biri, yapılan paket değişikliklerinden sonra eski paketin yeni paket aktifleşse de kapatılamayarak bunun üzerine eklenmesidir. İnsanların yapması gereken, eski paketlerinin kesin kapatılıp kapatılmadığını kontrol ederek sonra ikinci pakete geçmeleri gerekir. Bir başka yapılan hata ise , cep telefonu özelliğine göre İnternet paketinin tam bilinmemesi yani sınırsız İnternet sandığınızın aslında kotalı olduğu be faturaya da bu yüzden yüksek yansıması hatası.

cepten internetBazen de İnternet paketinizin bittiği geç haber verilebilir ve sizde bunu bilmediğiniz için interneti kullanmaya devam ederseniz, bu şekilde de paket dışı kullandığınız için ek ücret size yansıtılır. İnternet paketi aldığınız zaman mutlaka aktifleştiğini kontrol edin çünkü, aktif olduğunu öğrenmeden nete bağlanırsanız paket aktif olmadığı için ücret kesilir.

İnternette gezerken bilmediğiniz sitelere yönlendirilebilirsiniz ve siz tıkladığınız zaman bu siteler sizi habersiz abone yapar ve buda faturaya yansır. İnternet paketini sevmeyen bir çok kişi paketi değiştirdiği içinde vazgeçme cezası almışlardır ve bu yüksek ücretler olabileceğini gösterir. Wi-Fi üzerimden de İnternete girenler dikkatli olmalıdırlar çünkü, başka yerlerden bağlanırken telefonuz da 3G özeliği açılabilir ve siz bundan sonra nete girerseniz ek ücret olarak yansır. Cepten İnternet kullanmak elbette zevklidir ama kontrollü olmak ve aşırıya gitmeden bunu başarabilirseniz…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir