City of Steam Oyun İncelemesi

City of SteamDAO Games, daha altı aylık bir firma iken, Çin içerisinde hatrı sayılır firmalardan biri olan daha doğrusu geliştirme konusunda öncü stüdyolardan biri olan Mechanist ile kapsamlı bir anlaşma yaparak ilk oyunu olan City of Stream’ı kullanıcılarına sunuyor.  Firmanın Dubai tabanlı oluşu, Ortadoğu içerisinde bu konuda ilk firmalar arasında yer alıyor oluşu ve en önemlisi 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde güzel bir giriş yapmış olması, kullanıcılar içinde tatmin edici ve şaşırtıcı bir durum oluyor.

Neyse, firmadan ve oyunun kısa süre içerisinde çıkmış olmasının yarattığı şaşkınlıktan bahsetmenin dışında; artık oyunumuzun içeriğine hafif bir giriş yapabiliriz. Öncelikle şunu söyleyebiliriz ki, oyuna bağımlı olabilecek bir çok farklı oyuncu kitlesi söz konusu. Zira, gerek hikayesi; gerekse de oyunun ilerleme düzeni yani akıcı yapısı, bir oyuncu için devamlılık esasına göre oyunda yer alması gerektiği şeklinde bir durum oluşturuyor. Nitekim, firmanın lansmanında yaptığı açıklamada da asıl amaçlarının bu şekilde kullanıcılar ile doğrudan iletişim kurabilecekleri ve onları gündelik hayatları içerisinde daimi olarak yer alacakları bir oyun ortamı yaratmak olduğunu belirttir. Zira, bu oyunda da söylemleri ile uyumlu olduklarını görüyoruz.

Oyunda bir çok farklı seviye ve karakter mevcut. Ayrıca, oyunun bir tarayıcı oyunu oluşu da; daha farklı bir tat veriyor. Gerek oyun esnasın da, gerekse de oyunda ki kullanıcıların iletişimi, etkileşimi konusunda. Şimdiden denemek isteyen kullanıcılara iyi oyunlar dileriz…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir