Deniz Tekin Kimdir?

0
3245

Sesinin tonundaki ahenkten, şarkılarını söylerken ki içtenliği ve insanı huzurla dolduran ses tonuna sahip, son dönemlerde Türkiye’nin adından en çok söz ettiren seslerinden biridir. Ünlü sanatçılardan yaptığı coverlarla adından sıkça söz ettiren Deniz Tekin, Manuş Baba, Ahmet Kaya, Yeni Türkü, Pinhani, Yüzyüzeyken Konuşuruz’ dan şarkılar söylemiş ve ciddi bir hayran kitlesine sahip olmuştur.

deniz-tekin-kimdir

Deniz Tekin, ciddi bir müzik eğitimi almamıştır. Yalnızca belli bir dönem enstrüman kurslarına gitmiştir. Bunun dışında müzik konusunda herhangi bir profesyonel eğitim almamıştır. İzmir doğumlu olan Deniz Tekin, aslen Mardinlidir. İlköğretim hayatına kadar İzmir’de yaşantısına devam etmişti. Daha sonraki hayatında ailesinin memur olmasının nedeniyle Mardin ve Gaziantep’te devam etmiştir. Yaptığı coverlar sayesinde küçük yaşına rağmen sanal ya da sosyal çevrede oldukça beğeni toplamış ve adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Birçok kişi tarafında oldukça beğeni kazanan Deniz Tekin, ses tonu sayesinde dinleyiciler tarafından hakkında olumlu eleştiriler almıştır. Türkçe şarkılarda yaptığı coverların yanı sıra yabancı şarkılara da yaptığı coverlarla da dinleyiciler tarafından olumlu tepkileri toplamıştır.

Daha 18 yaşında olmasına rağmen sesinin tonu ve rengiyle insanları kendisine hayran bıraktırmış, daha ileriki yaşlarda daha iyi işler başarıp müzik konusunda en iyi yerlere gelebileceği sanal âlemde belirtiliyor. Sanal çevrede ciddi bir hayran kitlesine sahip olan Deniz Tekin’in canlı performans sergilediği de biliniyor. Sesine hayran olan kişilerdensiniz canlı performansını dinleyebilir ve bir kez daha Deniz Tekin’e hayran olabilirsiniz.

deniz-tekin-soundcloud

Türkiye’nin belli yerlerinde yaptığı konserlerle müzik kariyerinde sağlam adımlarla ilerliyor. İstanbul, İzmir, Eskişehir gibi şehirlerimizde sergilediği performanslarıyla, sahnesiyle dinleyici kitlesini her geçen gün arttırıyor. Daha öncesinde Deniz Tekin bir adet yan flüt, bir adet piyano,  bir adet gitar ve oldukça basit perküsyonla yatak odasında iki senedir soundcloud yapıyordu. Türk müziğini iyi yönde etkileyen bu ses, kalitesiyle insanları etkiliyor. Oldukça basit; ancak bir o kadar etkili coverları sayesinde insanlara müzik konusunda az olanında oldukça başarılı olabileceğini göstermiştir. Son zamanlarda sergilediği canlı performanslarıyla adından söz ettirmeye devam eden Deniz Tekin’in kariyerinin olumlu yönde gelişeceği ve Türkiye’nin önemli ses sanatçılarından olacağı düşünülüyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz