Dokunmatik Ekranlar Artık Çok Daha Farklı

Dokunmatik ekranlar daha fazla gelişmeye başladı ama artık daha fazla özelliklere sahip olmaya başladı bu ekranlar. Apple’a dokunmatik ekran konusunda en iyisidir çünkü, aldığı patentlere 35 tane daha eklemeyi başaran Apple bu konuda en iyisi olmayı da başarmıştır.

Son aldığı patentlerden birin de “ akustik komutlara tepki verebilen elektronik cihaz barındıran bir kasa” olduğu söylenmektedir. Bu zaten ne kadar ileri seviyeye ulaştıklarının en büyük göstergesidir ve gerçekten teknolojide Apple sayesin de farklı bir boyuta gelinmiştir. Apple’nin son cihazın da söz konusu olan özellik, kullanıcının komutları, dönüştürücüler ve mikrofonlarla sağlanabilecektir. Bu anlamda da harika bir teknoloji kullanan Apple, patentini aldığı bu son cihazında, ses komutlarını algılayan kasayı teknoloji ile buluşturarak harika bir işin altına imzasını atmıştır. Mikroişlemcilerin, bu komutları yorumlayarak ayrı işlemcilere dönüştürülmesi sağlanarak, bu cihazlar da daha farklı boyutlara ulaşılacaktır.Bu teknoloji sayesin de kasanın bir kenarına dokunulduğu zaman ses açma ve kapama işlemini bu saye de kolayca yapılacaktır ve artık bu komutların sağlanması fazla zaman almayacaktır. Kasaya sadece dokunarak bu işlemlerin yapılması, teknolojide ne kadar ilerlendiğinin de bir göstergesidir.

Apple, patentini aldığı bu cihazları, İpad ve diz üstü bilgisayarlar da kullanacağını ve bu sayede de daha fazla kolaylık sağlanacağı belirtilmektedir. Apple, patent başvurusunu 2011 yılında yapmıştır ve artık bu cihazları faaliyete geçireceği konusunda da kısa zamanlar da bunun mümkün olacağı söylenmektedir.

apple dokunmatik ekran

Apple, patentine başvuru yaptığı ve özenle geliştirdiği bu cihazı, yakın zaman da tanıtacağı ve artık teknolojide nasıl ileri seviyelere geldiklerini çok kısa zamanlar da duyuracağı bilinmektedir…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir