Donald Trump’tan İran İçin “Değişim Zamanı” Tweeti

İran’da son günlerde yaşanan gelişmeler sonucunda halk sokağa indi ve protestolara başladı. Donald Trump ise hem İran’lı yetkilileri kıskaça almak hem de halkı protestolar için desteklemek için yeni bir tweet paylaştı. Tweet içerisinde en dikkat çekici detay ise “Time For Change” yani “Değişim Zamanı”.

Bu destek ile birlikte İran’da protestoları destekleyen ve cesaretlendiren bir görüntü çizen Amerika, yanına kaç ülkeye alabilecek şüpheli. Şu an için sadece İsrail destekçi gibi gözüküyor. Rusya ise bu konuda hem temkinli hem de Amerika’ya mesaj verir nitelikte bir bilgi paylaştı. Hiçbir ülkenin iç siyasetine ve sorunlarına başka bir ülkenin karışmaması gerektiğini belirtti.

İran Cumhurbaşkanı ve yetkilileri ise protestoların Amerika destekli yapıldığını söylüyor. Şu ana kadar 12 kişi protestolarda yaşamını yitirdi.

Donald Trump’ın İran Hakkındaki Son Tweeti

Tweetin Türkçe karşılığı aşağıda yer almaktadır.

“İran Obama yönetimi ile yaptığı rezalet anlaşmaya rağmen her seviyede hayal kırıklığı yaşatıyor. Asil İran halkı yıllardır baskı altında. Onlar gıda ve özgürlüğe açlar. İnsan hakları da içine alınarak İran’ın tüm zenginlikleri yağmalanıyor. ARTIK DEĞİŞİM ZAMANI!”

Donald Trump İran Tweeti, Değişim Zamanı
  Donald Trump İran Tweeti, Değişim Zamanı

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir