Dubai’de Satılan Teknolojik Ürünler Hakkında Bilgiler

Dubai ‘de elektronik ürünlerin fiyatları Türkiye’deki fiyatlara göre % 30 daha uygun olarak satılmaktadır.  Özellikle de taşınabilir elektronik ürünlerin fiyatları burada daha uygun olduğundan dolayı buradan temin etmek daha ekonomik olacaktır. Bilgisayarlar, televizyonlar, akıllı telefonlar, tablet bilgisayarlar Türkiye’ye göre daha uygun olarak satılmaktadır. Aynı zamanda Dubai’de uygun fiyata altın ve çeşitli takılarda almak mümkündür. Bu fiyatlar mevsimlere göre değişmektedir. Doğru mevsimde buraya gelindiğinde uygun fiyatlarla altın ve takılara sahip olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli baharat ürünlerini ve çeşitli kumaş ve tekstil ürünlerini buradan Türkiye’ye göre daha uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Dubai , Türkiye için elektronik ürünlerin cazibe merkezi haline gelmiştir. Özellikle de 200 yıllarda başlayan bu durum giderek artarak devam etmektedir. Bunun nedeni ise bu ürünlerin Türkiye’ye göre yüzde 25-30 daha uygun olarak satılmasıdır. Türkiye’den Dubai’ye gidenlerin en çok ilgi gösterdikleri elektronik ürün ise telefonlardır. Dubai Mall, Mall of Emirates gibi Dubai’nin ünlü alışveriş merkezlerinden garantili olarak telefon almak mümkündür. El Fahidi Caddesinden de telefon almak mümkündür ama burada satılan telefonların garantileri yoktur. Bu caddedeki ürünler imitasyon olduğundan dolayı alınan ürünlerin ambalajlı olmasına dikkat etmek gerekir. Ürünü satın amadan önce satın alınan yerde ürünü test etmek gerekir. Dubai’den telefon alındığında bu telefonu Türkiye’de kullanmak için yurtdışına giriş çıkış yapmış bir  pasaport ile vergi dairesine başvurarak telefonu pasaporta kaydettirmek gerekir.

Dubai’den akıllı telefon almak yapılacak en akıllıca iştir. Çünkü akıllı telefonlar çok uygun fiyatlarla satılmaktadır. Dubai Uzakdoğu’ya çok yakın bir şehirdir. Uzakdoğu’dan getirilen mallar gümrüksüz ve vergisiz olarak Dubai’ye satılmaktadır. Bu nedenle de buradaki elektronik aletler çok ucuzdur. Dünyada cep telefonu almanın en ideal olduğu yer hiç şüphesiz Dubai’dir.

dubai

Dubai’den aynı zamanda notebook, kamera, tablet, bilgisayar gibi elektronik ürünleri de ucuza almak mümkündür. Bu ürünler Türkiye’ye göre çok daha ucuza satılmaktadır. Yüzde otuza kadar daha ucuza satılan bu ürünleri Dubai’ye uğrayanların almaması mümkün değildir. Mutlaka bu şehre uğrayanlar hem kaliteli hem de ucuza elektronik ürünlere sahip olmanın keyfini yaşayacaklardır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir