Dünya’nın En Ucuz Telefonu Nokia’dan

Nokia 108
Nokia 108

Son 5 yıldır teknolojinin oldukça gerisinde kalan Nokia çıkardığı yeni model telefonlarda da yeterli kadar satış rakamlarına ulaşamayınca iflas bayrağını çekmeye başladı. Artık son kozlarını oynamaya başladı. Bundan 10 yıl önce neredeyse tüm Türkiye’de herkesin elinde Nokia telefon vardı. Cep telefonu denilince herkesin aklına Nokia gelirdi.
Akıllı telefonların piyasaya girişiyle birlikte Nokia bu gelişmeye ayak uyduramadı ve her geçen gün eleştirilmeye başlandı.

Şimdi de yeni çıkarmış olduğu telefona bir göz atalım. Sanırım Nokia’nın misyonu herkesi cep telefonu sahibi yapmak için bu telefonu çıkardığını anlamaktayız. Çünkü piyasa fiyatı 29 dolar gibi bir rakam. Türkiye’de ise 60 TL’ye satılması planlanıyor.
29 dolar değerinde olan Nokia 108 özellikleri bakımından fazla bir sıkıntı çıkarması beklenmiyor. Eski tip telefonlarına yakın özelliğe sahip Nokia, nostaljiyi yeniden canlandırmak istiyor.

Telefonun özelliklerine baktığımızda ise,

En büyük özelliği 2 sim kartı aynı anda desteklemesidir.

Kamerası, 0,3 mega piksel çözünürlüğünde VGA destekli

Renk Seçeneği, Beyaz, Kırmızı, Siyah, Turkuaz, Sarı vb. renklerde üretilen ve yakın zamanda tüm renk seçenekleriyle piyasaya çıkacağını öğrenmiş bulunuyoruz.

Boyutları, 11.04 cm uzunluğu olup, 4.7 cm genişliği ve 1,35 cm kalınlığı vardır.

Ağırlığı 70 gramdır.

Ekranı 1.8 inç boyutundadır.

Bataryası, 950 mAH’dır. 31 gün boyunca yani yaklaşık 1 ay boyunca telefona hiç dokunmasak açık halde şarjı gitmektedir. Sürekli konuşmak istersek yaklaşık 14 saat boyunca bataryası bitmeden konuşabiliriz. Eğer sadece Mp3 dinlemek istersek, 41 saat boyunca hiç durmadan Mp3 dinleyebilirsiniz. Bu şekilde güçlü bataryasının olması, akıllı telefonların en kötü özelliği olan şarjının çabuk gitmesinin alternatifi olmasıdır diye tahmin ediyoruz. Umarız bu sefer Nokia, planladığı satış rakamlarına ulaşır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir