Dünyanın En Ucuz Telefonu Nokia’dan

Son 5 yıldır teknolojinin oldukça gerisinde kalan Nokia çıkardığı yeni model telefonlarda da yeterli kadar satış rakamlarına ulaşamayınca iflas bayrağını çekmeye başladı. Artık son kozlarını oynamaya başladı. Bundan 10 yıl önce neredeyse tüm Türkiye’de herkesin elinde Nokia telefon vardı. Cep telefonu denilince herkesin aklına Nokia gelirdi. Ülkemizden ciddi paralar kazanan Nokia bu sefer zor zamanlar geçiriyor. Dünyanın en ucuz telefonu parolası ile çıktığı Nokia 108 yolculuğuna birlikte göz atalım.

Akıllı telefonların piyasaya girişiyle birlikte Nokia bu gelişmeye ayak uyduramadı ve her geçen gün eleştirilmeye başlandı.

Şimdi de yeni çıkarmış olduğu telefona bir göz atalım. Dünyanın en ucuz telefonu simgesi ile satışa çıkacak bu telefon ucuz telefon segmentinde baya ses getirebilir. Sanırım Nokia’nın misyonu herkesi cep telefonu sahibi yapmak için bu telefonu çıkardığını anlamaktayız. Çünkü piyasa fiyatı 29 dolar gibi bir rakam. Türkiye’de ise 60 TL’ye satılması planlanıyor.
29 dolar değerinde olan Nokia 108 özellikleri bakımından fazla bir sıkıntı çıkarması beklenmiyor. Eski tip telefonlarına yakın özelliğe sahip Nokia, nostaljiyi yeniden canlandırmak istiyor.

Nokia 108
Nokia 108

Peki dünyanın en ucuz telefonu hangi özellikleri barındırıyor ?

  • En büyük özelliği 2 sim kartı aynı anda desteklemesidir.
  • Kamerası, 0,3 mega piksel çözünürlüğünde VGA destekli
  • Renk Seçeneği, Beyaz, Kırmızı, Siyah, Turkuaz, Sarı vb. renklerde üretilen ve yakın zamanda tüm renk seçenekleriyle piyasaya çıkacağını öğrenmiş bulunuyoruz.
  • Boyutları, 11.04 cm uzunluğu olup, 4.7 cm genişliği ve 1,35 cm kalınlığı vardır.
  • Ağırlığı 70 gramdır.
  • Ekranı 1.8 inç boyutundadır.

Dünyanın en ucuz telefonu sizce kaç gün şarj ömrüne sahiptir. Bu sizi şaşırtacak!

Bataryası, 950 mAH’dır. 31 gün boyunca yani yaklaşık 1 ay boyunca telefona hiç dokunmasak açık halde şarjı gitmektedir. Sürekli konuşmak istersek yaklaşık 14 saat boyunca bataryası bitmeden konuşabiliriz. Eğer sadece Mp3 dinlemek istersek, 41 saat boyunca hiç durmadan Mp3 dinleyebilirsiniz. Bu şekilde güçlü bataryasının olması, akıllı telefonların en kötü özelliği olan şarjının çabuk gitmesinin alternatifi olmasıdır diye tahmin ediyoruz. Ben akıllı telefon istemiyorum diyenler dünyanın en ucuz telefonu olan Nokia 108’e yönelecektir.

Umarız bu sefer Nokia, planladığı satış rakamlarına ulaşır. Dünyanın en ucuz telefonu bakalım neler yapacak ? Dünyanın en ucuz telefonu

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir