Dünya’nın İlk Uçak Motorlu Motosikleti Üretildi

Teknoloji geliştikçe imkanlar dahilin de yeni buluşlar da gelişmektedir ve insanlar artık iyi düşündükleri zaman diledikleri buluşları teknolojiyle buluşturmaktadırlar. Alman Motor üreticisi Frank Ohle, Dünyanın ilk uçak motorlu motosikletini üretti.

Ohle, daha önce de ürettiği ilginç tasarım ve özellik bakımından da farklı motosikletlerle adını duyurmuştur. Daha öncede ürettiği V12 ASTON Martin motosiklet modeliyle ilginç bir tasarıma el atan Ohle, bu sefer de Dünya da bir ilk olan uçak motorlu motosiklet üreterek oldukça farklılık yaratmıştır. 150 hp gücünde ki Rotec Radıal R3600 uçak motorunu kullanan Ohle, bu özelliklere sahip harika model motosikletini tamamlamak için 18 ay uğraşmış ama sonunda bu harika tasarımla dizayn edilen Dünyanın ilk uçak motorlu motosikletini üreterek harika bir işe imzasını atmıştır. Uçak motorunu daha iyi taşıyabilmesi için, büyüklük ve genişlik bakımından oldukça özel bir şekilde ve büyük bir uğraşla dizayn edilen motosiklet ayrıca, boyası ve şekli bakımından da özel olarak geliştirilmiştir.

Ohle, Uçak motorunu kullanırken güç bakımından da motosikletle bunu dengelemek için elektrik bakımından da çok ince ayarlar yaparak, motosikletin arıza çıkarmaması için çok ince ayrıntıları bile gözden kaçırmamıştır. Ohle, motosiklet boyutunu da uçak motorunu daha rahat taşıyabilmesi açısından oldukça iyi ve sağlam güçte üretmiştir.

uçak motorlu motorsiklet - Frank Ohle

Ohle, motosiklet ustasıdır ve bunu da bu son modeliyle kanıtlamıştır zaten. Ohle’nin yaptığı ve Dünya da bir ilk olan uçak motorlu motosiklet gerçekten ilgiyle karşılanmış ve kullanmak için sabırsızlanan motosiklet tutkunları merakla beklemektedirler…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir