Emmett Brown Kimdir?

geleceğe dönüş Emmett BrownEmmett BrownDoktor  Brown veya Doc Brown olarak bilinen unutulmaz film serilerinden biri olan Geleceğe Dönüş’ün çılgın ve mucit olan karakteridir.

Seri içerisinde ilk zaman makinesini ortaya koymuş ve geliştirerek farklı taşıtlara uyarlamıştır.Seriyi izleyenler karakterin film içindeki davranışları ve dış görünüşü açısından Albert Einstein‘ı andırdığını belirtmiştir.Karakter çeşitli otoriteler tarafından en iyi ilk 100 karakter arasında kendine 76. sırada yer bulmuştur.

Karakter kendine has özellikleri olan rahat tavırlarıyla hayatını sürdüren bir mucittir.Zamanın büyük çoğunluğunu bilime harcar ve özellikle zaman ve kırılmalar onun için en önemli konulardandır. İnsanların yıllardır merak ettiği konu olan zaman içinde gezinme onun en önemli isteklerinden biri olmuş ve sonunda zaman makinesini ortaya koymuştur.Sonrasında ise bilimin sürekli iyilik getirmediğini yanlış kişilerin eline geçtiğinde çok fazla kötülük getirdiğini anlayarak bazı yanlışları düzeltmeye çalışmıştır.

Emmett Brown ve zaman makinesiSeri içerisinde ana temalardan biri, kötülerin eline geçen bilimden fayda gelmeyeceği ve bu yüzden bilimin çok riskli bir konu olduğudur.

Emmett Brown karakteri kendi başına kalmış ve zamanının büyük çoğunluğunu bilim ile geçirmiştir.Serinin sonunda bir bayana(Clara) aşık olarak iki çocuk babası olmuştur.Aşık olduğunda gözü hiçbir şeyi görmez.Ne geçmişi ne geleceği! Bu da aşkın gücünü göstermektedir.

Emmett Brown ve ClaraBu büyük fizikçi mucit karakter, eskiden ve hala bir çok genç ve çocuğun bilime merak duymasında ve ilham kaynağı olmasında yardımcı olmuş ve olacaktır.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir