Erken Yaşta Bunaklık

Uzmanlar, teknolojisinin, gıdadaki maddelerin ve hava kirliliğini, insanlar da bunamaya yol açtığı ve özellikle gençlerin bu konu da daha çok dikkatli olmaları gerekmektedir. Bu tarz alanlarda fazla takılma nedenlerinden dolayı bu zararlar ortaya çıkmaktadır.

erken yaşta bunaklıkModern yaşam tarzının bu olaya neden olarak, erken bunamaları beraberinde getirerek insanların daha çabuk ve daha sağlıksız bir biçim de erken bunamaya da yol açmaktadır ve bu yüzden bazen gençlerle sohbet dikkat etmek gerekir. 1974  ve sonrasında doğan kişilerde bu durumun fazla olmasının nedeni daha netlik kazanan bir durum değildir ve uzmanlar bu konu üzerinde son zamanlar da gerçekten büyük araştırmalar yapmaktadırlar.

Araştırmayı yapan Colin Pritchard, bu durumun özelikle yaşlılar da olmadığının altını çizmek gerekir ve bu konu hakkın da çok büyük araştırmalar yapılarak bilgi sağlanmaya çalışılmalıdır. Araştırmaya göre erken yaşta bunamanın nedeninin “ Hastalık” olduğu söylenmektedir ve bu duruma da neden olan teknolojik ve bazı gıda maddeleridir. Artık özellikle gençler bu konuda destek olarak teknoloji ve giyim konusunda daha fazla duyarlı olarak her zaman insanların düşünceleri olumsuz etkilenmemek gerekir. Teknoloji ve gıda alanları da , çevrede yaşanan olumsuz havayı kaldırmak için daha duyarlı insanlarla muhatap olmalıyız.

Bu konu gençleri çok üzmüştür ama artık erken bunama konusunda insanlar çok daha dikkatli olarak çevreye ve kendilerine çeki düzen vermektedirler…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir