Eski Nokia Çalışanlarından Rakip Cep Telefonu

Bazen gruplar anlaşamaz ve ayrılmak zorunda kalırlar. Nokia markasında da bu tip bir ayrılık yaşandı ve ayrılan gruptan birkaç kişi yeni bir telefon geliştirdi. Grubun kurduğu yeni firma olan Jolla, yakında ilk akıllı telefonunu çıkaracak ve piyasaya tanıtacak.

Sailfish isimli Linux tabanlı özgün bir işletim sistemine sahip olan firmanın ismini taşıyan Jolla akıllı telefon, değiştirilebilir iki ayrı renkte kapağı olmasıyla diğer telefonlardan ayrılmaktadır. Üzerinde hiçbir tuş barındırmayan Jolla marka telefon çok ince dizaynıyla da oldukça farklı ve şık gözükmektedir. 4,5 inç boyutlu harika bir dokunmatik ekrana sahip olan ve çift çekirdek özelliği ile de gerçekten şimdiden büyük ilgi görmektedir.

4G uyumlu olması da telefona ayrı bir özellik ve kalite katmaktadır. Kamera bakımından da iyidir ve 8 megapixsel kamera özelliğiyle de insanlar resim kalitesini daha farklı ve iyi görüntülerle saplayacaklardır. MicroSD özelliğiyle de hafıza olarak 16 GB yükselebilen bir hafız depolama özelliği vardır ve buda gerçekten çok ayrı ve çok iyi bir özelliktir. Jolla marka akıllı telefonun en önemli özelliği de değişebilen çift renk kapak özelliğinin olması ve bu sayede tema bakımından da oldukça renkli görüntülere sahip olan telefon gerçekten şimdiden görüntü bakımından oldukça dikkat çekmektedir.

Jolla

Jello, mevcut Android uygulamaları da çalıştırabilecek ve firma yetkilileri Android alanında daha kaliteli bir sistem geliştirmek için çaba göstermektedirler. Yıl sonuna doğru piyasaya çıkması planlanan Jolla akıllı telefonun fiyatı da 399 Euro olacağı söylenmektedir…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir