Facebook Home Beklentilerin Altında Kaldı

Facebook, yaptığı bir çok yenilikle gerçekten başarıyı artık üst düzey seviyelerde yakalamış bir kuruluştur. Facebook, son zamanlar da mobil kullanıcılarını ilgilendiren bir teknoloji  tasarladı ve Facebook Home olarak bilinen bu uygulama maalesef istenilen düzeyde başarıyı yakalayamadı.

Facebook, geliştirdiği bu uygulama sayesin de oldukça başarılı olmak istiyordu ama bu şuana kadar mümkün olamadı çünkü, 751 milyon mobil kullanıcısından sadece 1 milyonu tarafından indirildi ve bu da hedeflerin çok altında kalmak demektir. Facebook elbette böyle bir başarısızlık beklemiyordu ama mobil kullanıcıları Home uygulamasını pek iyi bulmamışa benziyor ve ilgi görmemesi de ilginç bulunmaktadır. O kadar kötü bir durumda kaldı ki, AppStore istatistiklerini toplayan App  Annie sitesine göre, Facebook Home en çok indirilen programlar arasın da ilk 100 bile giremedi ve bu da gerçekten çok büyük bir başarısızlık demektedir.

Home, mobil kulacılara oldukça imkan sunarak daha fazla kullanılacağı planlanmaktaydı ama maalesef bu gerçekleşmediği gibi hedeflenen başarının da oldukça altında kalarak inanılmaz bir ilgisizlik yaşadı. Bunlar yetmezmiş gibi bir de Google Play kullanıcılarından Home 5 üzerinden sadece 2 yıldız alarak bu alanda da oldukça darbe alarak beklentileri ne kadar altında kaldığını da bir kez daha görmüş oldu.

facebook home

Home, HTC’nin First adlı akıllı telefonunda standart işletim sistemi olarak sunuluyor ve bu akıllı telefonun ABD’deki  şuan ki fiyatı 99 dolardır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir