Facebook’a Avrupa Darbe Vurdu

HTC tarafından üretilen Facebook entegreli akıllı telefonun Avrupa da piyasaya çıkış tarihi ertelendi ve bu durumda azda olsa üzdü. BBC’de çıkan bir habere göre, İngiliz operatör EE, müşterilerden gelen yorumlar nedeniyle telefonun piyasaya çıkış tarihini uzattıklarını belirtti.

Facebook Nisan ayında yeni bir teknolojiyi geliştirmiş ve tanıtarak büyük ilgi uyandırmıştı. Başlarda her şey  güzel gibiydi ama bazı gelişmeler ters gitti. “ Facebook Home” Android sistemi uygulaması, sosyal medyadaki tüm verileri akıllı telefona aktarma uygulaması olarak geliştirilmişti. Bu uygulama akıllı telefonlara bir çok yenilik getirmesi için hazırlandı ve Facebook’u akıllı telefonlarda “ ana ekran” olarak yapılandıracağı içinde bir hayli ilgi çekmektedir. Facebook bu sayede Android uygulamasıyla desteklenen bu sistemi oldukça ileri seviyelerde yükselterek kullanıcılarına harika fırsatlar sunması beklenmekte.

HTC One, Samsıng Galaxy Note 2, Galaxy S3 ve S4 gibi akıllı telefonlar kullanılması için planlanan bu ara yüzler, Android uygulamasının destelemesi açısından oldukça ileri seviyededir ve bu akıllı telefon kullanıcılarına da bir çok yeni özellikler sağlayacaklardır. BBC yaptığı araştırma sonrasında, bu telefonun ve uygulamanın sonraki zamanlarda piyasaya çıkacağını bildirmesi üzücü bir durum olsa da yinede en kısa zamanda bu telefonların piyasalarda olacağı bir gerçektir.

facebook home

Facebook Home, gerçek anlamda harika bir uygulama ve akıllı telefonlar için Android işlemcisi olarak kullanılacak bu ara yüzler sayesinde oldukça ses getirdiği bir gerçektir. Facebook kurucusu Mark Zuckerbeg, Home uygulamasını tanıtırken, “ İnsanların telefonlarla olan ilişkilerini değiştirecek” diye söyleyerek, bu gelişmenin önemi vurgulamaktadır…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir