Fazla Mesajlaşma Da Oldukça Tehlikeli

Bir çok kişide ortak sonuç ve özellikle de gençlerde ki ortak sonuç fazla mesajlaşmaktan dolayı ellerine ve kollarına verdikleri zararlardır. Artık öyle bir duruma gelmiştir ki bu mesajlaşmak hayatın vazgeçilmezi olmuş ve insanlar buna bağımlı hale gelmişlerdir.

El ve El bileği Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ayhan Kılıç’a göre fazla ve her gün sürekli mesajlaşma konusun da daha dikkat’lı olmaları gerekmektedir çünkü, yoğun şekilde mesajlaşmak el bileklerini yormakta ve bu yüzden de zedelenmeler meydana gelerek el bileklerinde tehlikeler oluşacağını söyleyerek, insanları bu anlam da uyarmakta ve insanlarda mesajlaşma konusunda daha dikkatli olmalıdırlar. Bu tarz rahatsızlıkların önüne geçilebilmek için, mesaj yazarken eli ve bileği fazla yormayacak modeller seçilmeli ve böylelikle de mesaj atarken de zorlanmayarak ellerin ve bileklerin kalıcı hasarlara maruz kalması önlenmektedir.

sürekli mesajlaşmanın zararları

Sürekli ve yoğun bir şekilde mesajlaşmak oldukça zararlıdır ve özellikle gençlerin ellerin de kalıcı rahatsızlıklar vererek durumu daha da ileri seviyeye götürmektedir. Artık bu durumun en aza indirilmesi için, daha ince modeller seçilerek hem mesaj atma da daha kolaylık sağlanmakta hem de bileklerin de bu tarz hastalıkların çıkmasına engel olunmaktadır.

Mesajlaşmak da tadında güzeldir elbette bu yüzden mesajlaşma konusunda uzmanları da dinleyerek artık çıkan yeni ince modellerin veya herhangi bir ince modelin kullanılması, ellerde ve bileklerde oluşacak rahatsızlıkların önüne geçmektedir…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir