Fiber Optik Kablolar

İnsanın saçından daha ince tellerden oluşan ve ışığı kayıpsıza yakın bir şekilde aktaran kablolardır.Hem kullanılan malzeme hem de inceliğinden dolayı kırılgan bir karakterleri vardır.Fiber optik kablolar camdan yapılır.Bunun için onlardan demet yapılarak bir bütün olarak bağlanır.Bu şekilde kırılganlığı düşürülür.Ayrıca etrafında yapılan çeşitli korumalarla ısıya, baskı ve ezilmeye karşı korunmuş olur.

Fiber optik kablolar uzun mesafeler arasındaki iletişimi en kısa sürede sağladığı için önemlidir ve değer verilmektedir.Denizlerin altından geçirilerek ülkelerin iletişimini sağlar.Ayrıca fiber optik kabloların kayıpsıza yakın bir iletim sağlaması, onun en iyi ve sorunsuz şekilde iletişimde kullanılmasını sağlar.

Maliyet açısından bakır kablolara karşın çok yüksek ücretlere karşılık gelse de sağladığı hizmet ile de farkını göstermektedir.

Maksimum hız günümüzde önemli bir hizmettir.Zaman çok kıymetli ve insanlar saniyeler üstünden para kazanmaya başladı.Bu yüzden fiber optik kablolar önemini katlayarak ilerleyecek ve ona olan ilgi her geçen gün artacaktır.

 

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir