Fitness İle Zayıflamak Mümkün Mü?

0
989

Fitness, özellikle son yıllarda birçok insan tarafından severek yapılan bir spor. Formda kalmak ve sağlıklı olmak için yapılan fitness, sadece bir spor aleti ile ya da yalnızca bir hareket üzerine yoğunlaşılan bir spor dalı değildir. Birçok spor aleti ve birçok hareketin bir arada yapıldığı bir spor türüdür. Bundan dolayı da her kişinin özel ilgi alanına hitap eden bir spor olarak karşınıza çıkar. Vücutta yer alan tüm kasları çalıştırmaya yönelik bir spor olan fitness içerisine, tüm bilindik spor hareketleri ve spor dalları dahildir. Yani siz herkesin yaptığı bilindik bir sporu dahi yapıyor olsanız, fitness yapıyorsunuz demektir.

zayiflama-sporu

Fitness hakkında birçok soru bulunuyor. Bunlardan biri de fitness zayıflatır mı? Sporla uğraşan hemen hemen tüm insanların aklının köşesinde olan sorulardan biri, yaptıkların sporun zayıflatıp zayıflatmadığıdır. Fitness yapan kişilerin aklında da bu soru sıklıkla yer alır. Biz de sizler için fitness zayıflatır mı, fitness ile kilo vermeniz mümkün mü bu konuyu araştırdık. Fitness oldukça fazla spor alanını içine aldığı için bu tür sorular normaldir. Fitness içerisinde hem ağır sporlar hem de hafif egzersizler yer alır. Bundan dolayı her yaştan insanın yapabileceği bir spordur. Fitness yaparken tabiî ki kalori yakabilirsiniz. Bu da sizin kilo verebilecek olmanız anlamına gelir.

Kondisyon-Hareketleri

Zayıflamak söz konusu olduğunda, fitness en ideal spor türlerinden biridir. Çünkü daha önce de söylediğimiz gibi birçok spor dalını kapsar ve herkesin yapmasına uygun bir spordur. Fitness ile zayıflamak kesinlikle hayal değildir. Fitness yaparken aynı zamanda sağlıklı ve dengeli besleniyor olmanız da kilo verme hızınızı arttıracaktır. Fitness yaparken ne kadar ağır ve zorlayıcı bir program seçerseniz, verdiğiniz kilo da o kadar fazla olur. Fitness bisikleti ile çalışmanız size yaklaşık 500 kalori yaktırabilir. Bunun yanı sıra yürüyüş yapmak, koşu bandında koşmak, günlük egzersizler yapmak, vücudunuzun rahatsız olduğunuz bölgelerini daha fazla çalıştırmak da fitness yaparken kilo vermenize yardımcı olur. Bundan dolayı kilo vermek amacı ile fitness sporunu kesinlikle tercih edebilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz