Fitness Yaparken Ne Giyilir?

Fitness yapanlar alelacele giyinip spor yaptığınız elbiselere dikkat edin.Çünkü üstünüzdeki elbisenin kas gelişimine etkisi oldukça fazla.Nasıl mı? Makaleyi okumaya devam edin.

dar fitness elbiseleri

Journal of Strength and Conditioning Research son zamanlarda bir araştırmaya imza attı.Araştırmanın konusu ‘fitness yaparken kullanılan giysilerin fitness performansı üzerindeki etkisi’ olarak belirlenmiştir.

Yapılan araştırmalar sonucunda, insanın vücudunu saran elbiselerin fitness hareketlerini yapıyorken daha fazla güç ortaya koyduklarını göstermektedir.

Yapılan bir başka çalışma ise şu şekilde olmuştur;

Oluşturulan iki gruptan birinci grup dar, basınçlı ve vücudu saran elbiseler ile çalışma yaparken ikinci grup bol elbiseler ile yapmıştır.10 haftalık bir çalışma sonucunda örneğin; squat hareketinde birinci grup 15 kg arttırma sağlarken ikinci grup 2 kg’lık bir artış sağlayabilmiştir.

Profesör Dr. Michael Welsch açıklaması ise tüm bunları destekleyecek niteliktedir.Yaptığı açıklamada, dar elbiselerin kan akışını kısıtlaması ile vücutta bulunan hormon ve sinirlerin tetiklenmesiyle daha fazla güç elde ediliyor.

Sonuç olarak fitness yaparken üstünüzde bulunan giysinin etkisi oldukça fazla.Bundan sonra bunu dikkate alırsanız, sizde avantajlı hale gelirsiniz.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir