Futbol Akıllı Şut Uygulaması ile Akıl Oyunu Oldu

Futbol basit bir oyun olarak görülebilir ama artık bir akıl oyunu olarak görülecektir. Artık her dakikası ölçülen performans raporlarıyla güç savaşına dönüşen bir oyun olacak.

Artık atılan şutların çizdiği rota, ayağa temas ettiği noktalar, hızı ve falsosu akıllı toplar yardımıyla tespit edilebilinecek ve bu sayede de basit görünen futbol oyunu zeka oyununa dönüşmüş olacaktır. Ölçüm sistemleri aynı zamanda antrenörlerin anlık olarak futbolcuların performanslarını da ölçmeye yarayarak bu konuda oldukça önemli bir fayda sağlayacaktır. Futbolu bu sayede basit bir oyun olarak görülmesinden kurtaracak bu gelişmeyi sağlayan ise Adidas’tır. İki Alman takımının karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finalinden önce Alman mühendislerinin geliştirdiği yeni teknolojileri AdidasLab’da Dünya basınına tanıtıldı. Geliştirilen bu uygulama 2014’de futbolcular tarafından kullanılabilinecektir. Akıllı top ve Iphone uygulamasının yer aldığı akıllı şut duvarı performansı ölçmeye yarayacak ve bu sayede futbol basit bir oyun olmaktan çıkıp akıl oyununa dönüşmüştür.

Futbol Akıl Oyunu Oldu Şut Hızı Iphone

Ayrıca anlık elde edilen veriler Facebook ve Twitter üzerinden anında paylaşılacaktır ve buda gerçekten ayrı bir özelliktir. Bu sayede futbol adına bir çok görüşte değişecek ve futbol sıradan bir oyun olmaktan çıkıp zeka oyununa dönüşecektir. Elde edilen verileri, topun falso alışını, vuruş şekilleri gibi özellikleri de Iphone ekranından izleme fırsatı da sunulacaktır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir