Gelmiş Geçmiş En İyi Bilim Kurgu Dizileri

Bilim kurgu dizileri gerçeğe uzaklığından dolayı zaman kaybı olarak görülebilir fakat ufkunuzu genişleten sizi farklı alemlere götüren hayal gücünüzü bulabileceğiniz bir yerdir. Gelmiş geçmiş en iyi diziler hakkında örnekler verelim

Gelmiş Geçmiş En İyi Bilim Kurgu Dizileri

The Walking Dead: Uyandığınız da bir hastane de tüm dünya yok olmuş ailenizden bihaber bir şekilde evinizin yolunu bulmak ve polis olduğunuz gerçeğini unutamadığınız için dünyayı kurtarmak göreviniz gibi hissederseniz ne olur ? Bu dizi de kurtarılmayı bekleyen çaresiz insanlar küçük çocuklar sizi bekliyor. Yürüyen ölüler de sizin tek engeliniz…

the walking dead

Lost: Bir zamanlar fırtına gibi esen bir dizi.. Lost! Bir adaya uçak kazası sonucu düştüğünüzü o adada ne bir koordinat ne bir iz nede denizden geçen bir gemi; hiç bir şey olmayan sadece bir ada. Adada yaşayan insanların esrarengiz olayları geliştikçe kendinizi kaptırıyorsunuz. 20 kişilik hikaye yazar kadrosuyla bilim kurgu dizileri arasına bomba gibi düşen bir dizi.

lost

Fringe: ABD de yayınlanan internette çok kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz gerçekten hayal dünyanızı çok ama çok zorlayacak başarılı bir dizi film. Kimyager baba ve oğlun (baba akıl hastanesinden oğlu ise bir kaçaktır düşünün ne kadar yasaldır) muhteşem zekaları ve onca ayrı geçen zamanı unutturan aklımıza gelmeyecek başımıza geldi diyebileceğimiz olayları kısa sürede çözen muhteşem ikili. Tabi ajanımızı da unutmamak gerek tüm olayları çok iyi analiz yapabilen başarılı bir ajan. Bu süper üçlü tüm olayları herkesten önce fark edip inceleyip çözüyorlar.

fringe

Stargate: En uzun süren, en çok ilgi gören ve en fantastik bilim kurgu dizileri arasında yer alan Stargate çoğu insanın beğendiği bilim kurgu dizileri arasına girmiştir. Bu cümleden de anlayabileceğimiz gibi enlerin dizisidir. 1994 yapımı olan bu dizi askeri bilim kurgu dizileri kategorisinde yer alır. İki yüz milyon dolar hasılat yapmıştır. Sadece dizi olarak kalmayıp filmi, video oyunları, bilgisayar oyunları ve çizgi romanları da mevcuttur. 17 yıl devam eden efsanevi bir dizidir. Bu dizi evrende geçer bir çember sayesinde evreni keşfe çıkıyoruz bilim kurgu harikası bir dizidir.

stargateBu eserlerin dışında sizin de bilim kurgu dizileri arasında beğendikleriniz var ise yorumlarınız ile paylaşabilirsiniz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir