Gemi Turları Hakkında Faydalı Olabilecek Bilgiler

0
1520

Yolcularına farklı bir tatil anlayışı, bol eğlence ve konforlu bir gemi yolculuğu sunan Cruise gemileri, uğradığı limanlarda çok uzun süre kalmaz. Ancak buna karşılık yolcularının gemide oldukları süre boyunca en iyi şekilde ağırlanmalarını, dinlenmelerini, eğlenmelerini sağlamak için hizmet vermektedir. 15- 20 katlı olup, devasa boyutlara ulaşabilen bu gemilerde sıkılmanız pek de mümkün değildir. Çünkü karada bulabileceğiniz her şey, gemide mevcuttur. Bu sebeple karaya adım atmaya çok da ihtiyaç duymazsınız. Cruise gemileri için, süper lüx bir otelin yüzen hali demek çok da abartılı olmaz.

Aquatheater - Deck 6 Aft Oasis of the Seas - Royal Caribbean Cruise Line

Cruise gemileri size bir çok seyahat rotası sunmaktadır. Güney Amerika’ dan Karayipler’ e, Akdeniz ülkelerinden İskandinav ülkelerine, Uzak Doğu’ dan Alaska, Antartika ve Ege Adalarına kadar pek çok farklı seyahat seçeneği mevcuttur. Uluslar arası standartlara uygun olarak inşa edilen gemiler, son teknoloji ile üretilmiş ve tüm güvenlik önlemleri ile donatılmış durumdadır. Konforlu ve güvenli cruise gemileri, çocuklu aileler içinde kolaylıklar sunmakta ve gemi tatilini bu aileler içinde seçeneklerin içine sokmaktadır. Ayrıca gemi içinde bulunan asansör ve rampalar hem çocuklu aileler hem de engelli yolcular için kolaylık sağlamaktadır. Gemi içindeki aktivitelerin ve eğer karaya çıkılacaksa, karadaki gezilerin programları her gün kamaralara dağıtılır. Gemilerde; buz pateni, tenis, voleybol, aerobic gibi bir çok spor dalını gerçekleştirmeniz için spor alanları, güzellik salonları, sinema ve  konser salonları, alışveriş yapabileceğiniz dükkanlar bulunmakta; partiler, yarışmalar ve oyunlar düzenlenmektedir. Bu aktiviteler gemiden gemiye farklılık gösterse de birçok Cruise gemisinde mevcuttur. Ayrıca neredeyse tüm gemilerde Casino’lar bulunmaktadır. Eğer bir gemi tatiline çıkmayı düşünüyorsanız, valizinizi, lüx bir otele gideceğinizi düşünerek hazırlamalısınız. Çünkü bu gemiler çoğu zaman size denizin üstünde olduğunuzu unutturacaktır.

gemi-turu-seyehatleri

Sunduğu konforlu ve güvenli yolculuk deneyimi ile Cruise gemileri, size denizin üstünde keyifli bir tatil yaşatırken, her sabah gözünüzü başka bir ülkede açma ayrıcalığını da sunmaktadır. Çoğunlukla İngilizce konuşulan dillerde, mürettebat çok fazla olduğu için kendi dilinizi konuşan birilerini bulmanız da son derece muhtemel.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz