Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödeme

Birçok öğrencinin kullandığı Genç Bankkart kredi kartı hakkında en çok gelen sorulardan biri “Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Ziraat Bankası’na ait ve gençlere özel olan Genç Bankkart kredi kartının borcunu nasıl ödeyeceğinizi bilmiyorsanız size 2 farklı yol sunacağız. Bu yöntemlerden biri internet üzerinden olurken ikincisi ise ATM veya şubeye gitmek olacak.

Ziraat Bankası ile birçok kişinin buluşması genelde öğrencilik ile başlıyor. Özellikle burs veya öğrenim kredisi kullananlar mecburen bir hesap açıyor ve bir karta sahip oluyorlar. Kredi kartı özelliği isteyen öğrenciler için de kredi kartı aktif bir şekilde kart yollanıyor. Bu ön bilgilendirmeden sonra Genç Bankkart’ın dönem borcunu ödeme yöntemlerine geçebiliriz

 

Ziraat Bankası Genç Bankkart Kredi Kartı Borcu Ödeme

2 farklı yöntem ile kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bunlar; internet üzerinden online işlem ile ödemeyi gerçekleştirme ve ATM’ye veya şubeye gitme.

Genç Bankkart Kredi Kartı Borcunu Online Öde

Bu işlemi yapmak için öncelikle dönem borcunuzu öğrenmeniz gerekiyor. Ekstre kesim tarihinden sonra belirlenen dönem borcunuzu veya minumum asgari ödemenizi yapmak için herhangi bir banka hesabınızdan online olarak tutarı gönderebilirsiniz.

Herhangi bir banka hesabınızda bu işlemi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası olmak zorunda değil. Genellikle birçok bankanın elektronik şubesinde eft ile kredi kartı borcu ödeme sekmesi bulunmaktadır. Bu sekme üzerinden istediğiniz tutarı göndererek kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Banka eft işlemi için 2,5-4 TL aralığında bir işlem ücreti alacaktır.

Genç Bankkart Borcunu ATM veya Şubeye Giderek Ödeme

Online olarak yapamıyorsanız ATM veya şubeye gitmekten başka bir çareniz yok. ATM’ye kredi kartınızı sokup şifrenizi girdikten sonra kredi kartı borcu ödeme sekmesi üzerinden borcunuzu ödeyebilirsiniz. Ya da şubeye giderek de ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı borcunuzu aileniz de ödeyebilir. Ailenize kredi kartı bilgilerini verdiğiniz takdirde aileniz de bu bilgiler adına parayı online olarak ya da şubeden veya ATM’den yatırabilir.

Kaynak: http://www.kefilsizkredi.co

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir