Gençler ve Çocuklar İçin Fitness

Ergenlik çağı öncesi çocuklar ve gençler günde 60 dakikalık bir egzersiz ile birçok fayda sağlayabilir.Bu faydaları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Anksiyete, stres ve depresyonu azaltır,
  • Benlik saygısını geliştirir,
  • Akademik performansı arttırır,
  • Yaşam boyu sağlıklı alışkanlıklar oluşturmanızı sağlar,
  • Kilo kontrolü sağlanmış olur, kas gücü ve kemik kütlesini inşa eder ve kan basıncının kontrolünde yardımcı olur.

Sadece okulun verimsiz beden eğitim derslerinde yapılan spor ile kalmasın çocuklarınız.Sürekli sporla içiçe olsunlar.Çünkü spor, onları hayatlarının her alanında büyük yarar sağlayacaktır.

Takım sporları içerisinde bulunan çocuklar, takım çalışmalarında ve arkadaşları arasında iyi geçinebilen ve girişken bireyler oluyorlar.

Ama bununla birlikte her çocuk takım sporlarından hoşlanmaz.Onlara yaptıkları sporlar hakkında baskı uygulamamak gerekir.Hangi sporu yapmaktan hoşlanıyorsa o spor yapmasına izin verin.Onları spora karşı küstürmeyin.Yapılan yarışmalar neticesinde alınan başarıları kutlayın ve spora devam etmesine yardımcı olun.

Günümüzde çocuklar sürekli evde, televizyon ve bilgisayar başında bir yandan da sağlıksız gıdalar yiyerek obeziteye doğru yol almaktadır.Bunun önüne geçmek için herşeyi ölçülü yapmalarını sağlamalı ve onları spora teşvik etmeliyiz.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir