Gezilecek En Ucuz Ülkeler

0
1402

Seyahat etmeyi çok seviyorsunuz ama yeterli bütçeyi bulamıyorsanız, üzülmeyin, bütçenizi zorlamayacak, ekonomik ülkelerde var. İşte bunların başlıcaları;

 

Sri Lanka: Hint Okyanusunda bulunan bir ada ülkesidir. Yeşilin her yeri kapladığı ülkede, deniz, kum ve güneşin tadını sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Ülke konaklama açısından o kadar uygun ki, deniz kenarındaki yerlerde 5 TL’ye konaklamak mümkün. Ülke fiyatlar açısından o kadar uygun ki, Türkiye’ye dönmek bile istemeyebilirsiniz.

sri-lanka-gezilebilecek-yerler

Endonezya: Güneydoğu Asya’da yer alan ülke, dünyanın en kalabalık nüfusuna sahip 4. Ülkesi. Tropikal adaları, yanardağları ve bali masajıyla ünlü ülke fiyatlar açısında oldukça ekonomik. Günlük otel fiyatları 15$ civarında, çevre adalara gitmek isterseniz 4$ harcayarak gezmeniz mümkün, yemekler ise hem lezzetli hemde uygun fiyatlı.

 adalar-ulkesi-endonezya

Mısır: Kuzey Afrika’da yer alan Mısır, Firavunların, Perslerin ve birçok uygarlığın hakimiyetine girmiş, tamamen tarih kokan bir ülkedir. Mısır çok küçük bütçelerle harika bir tatil geçirebileceğiniz bir ülke. Oteller çok uygun ve çok konforlu, alışveriş çok uygun fiyatlarla mümkün. Mısır’a şayet turla giderseniz, çok daha ekonomik olabilir.

misir-piramitleri-gezilebilecek-yerleri

Tayland: Güneydoğu Asya Ülkesi olan Tayland, Muhteşem denizi, bembeyaz kumsallarıyla, göreceğiniz eşsiz güzelliğe karşın oldukça ekonomik bir ülke. İyi seviyede bir otelde 100 TL gibi bir fiyata konaklamanız mümkün, ev kiralamak isterseniz, pazarlıkla çok uygun fiyatlarla kiralamanız mümkün. Phuket ve diğer ünlü adalardan uzak kaldığınız sürece, paranız size fazlasıyla yetecektir.

tayland-bangkok

Hindistan: Güney Asya’da bulunan Hindistan, seyahat etmek için oldukça uygun ülkelerden. Konaklama fiyatları gecelik, orta sınıf otellerde 12$ civarında. Lüks otellerde açık büfe yemek 16$.Konaklama ve yeme içme konusunda gerçekten uygun bir ülke Hindistan, ayrıca alışveriş yapıp, sevdiklerinize de hediye almak isterseniz, Türkiye’ye eli boş dönmeyeceğiniz kadar uygun.

hindistan-gezilebilecek-yerler

Cezayir: Kuzey Afrika Ülkesi Olan Cezayir, çöl safarisi yapmak isteyenlerin tercih edebileceği bir ülke. Lüks bir otelde konaklamanın bedeli gecelik 185 $. Ülkede özellikle sigara, parfüm, kozmetik ürünlerinin fiyatları oldukça ucuz. Hediye almak isterseniz tercih edebilirsiniz. Ülkenin tatil beldesi Annaba’da konaklama açısından oldukça uygun, giderseniz mutlaka kumsallarında yüzün.

Cezayir-sahili-ve-limani

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz