Global Offensive – CS GO Duyuruldu

Bu yaz çıkması beklenen  Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen bir fps oyunudur.Oyun Source motoru ile yapılmaktadır.Bu arada oyun oynamaya yeni başlayan ve oyun türlerini bilmeyenler adına fps ne demektir?Hemen açıklayalım ingilizce ‘First Person Shooter’ kelimelerinin baş harflerinden oluşuyor.Yani birinci şahıs nişancı oyunu olarak çevirebiliriz.

Oyunun özelliklerine bakarsak;

  • Yeni bir mod eklenmiş olacak.Yeni modun adı cephanelik modu olacak.
  • Klasikleşmiş olan Dust2, Dust, Aztec, Inferno, Nuke, Train haritalarını yeniden düzenlenmiş bir şekilde bu oyunda da göreceğiz.
  • Mevcut silahlar geliştirilecek ve bunun yanında yeni silahlar da oyuna eklenecek.
  • Oyunun açıklandığı ilk zamanlarda çarpraz platform yani cross platform özelliği bulunacaktı.Bunun anlamı oyunun çıktığı platformaların yani konsol ve pc oyuncularının karşı karşıya gelmesi demektir.Konsola karşı klavye nasıl bir oyun çıkarırdı sizce?İlk düşünüldüğü zaman klavye ve mouse ile oynamak kolay konsol ile oynamak zor olsada çok iddaalı pro konsol oyuncuları vardı.Bu anlattıklarımı göremeyeceğimizi söyleyeyim çünkü, Valve cross platform özelliğinden vazgeçti.Sebebi ise platformların birbirini engellememesi ve karıştırılmaması düşüncesidir.
  • Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox oyunun çıkması beklenen platformlarıdır.Yazının başında da dediğimiz gibi oyun Source motoru ile yapılmaktadır.
  • Fiyatı hakkında bir bilgi şu an için yok.Steam de oyunun tanıtımına başlandı.Yakın zaman içinde daha fazla bilgi ve gelişme olacaktır.

               Oyun ile ilgili görsellere bakabilirsiniz.

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir