Gmail Kullanmanın 5 Püf Noktası

gmail-kullanmanin-puf-noktalariE-Posta servislerinden Gmail’i kullanırken insanların zorluk çektikleri kısımlar vardır ve bu alanlar oldukça karmaşık olduğu için insanlar kullanırken zorluk çekmektedirler. Ajandanıza etkinlikler ekleme, arka planı kişileştirme, büyük dosyaları göndermek için Google Drive kullanmak gibi karışık kısımlar insanlar tarafından en çok karıştırılan ve bilinmesi gereken alanlar bunlardır.

Gmail kullanmayı kolaylaştıracak ve karmaşıklıktan çıkaracak 5 kolay kullanma yolu vardır.

1-     Ajandanıza etkinlikler ekleme

      Gmail’i eğer toplantılarınızı düzenlemek veya zamanlamak için kullanıyorsanız, Google geçtiğimiz haftalarda bu konuyu kolaylaştıracak uygulamalar yaptı. Gmail’deki gelişmiş arama sorgularını ve Google Drive kısmını kullanarak ajandalarınızda kolaylıklar sağlayabilirsiniz.

2- Arka planı kişileştirme

  Google Gmail arka planınızı renklendirecek HD kaliteye sahip yeni temalar koymuştur ve ister bu temaları ister kendi resimlerinizi bu arka planlarınıza ekleyebilirsiniz. Bunu yaparken ise; önce çark simgesini tıklayın. Açılan menüden temaları tıklayın. Renk temalarından veya HD temalardan istediğinizi seçerek arka planlarınızı harika şekillerde kişiselleştirebilirsiniz.

3- Büyük dosyaları göndermek için Google Drive kullanmak

Göndereceğini dosyalar büyük boyutta ise e-posta yoluyla gönderemezsiniz. Bu konuda Google Drive oldukça iyi bir çözüm sunuyor ve bulut depolama alanı olan Google Drive, 10 GB kadar olan dosyalarınızı bile rahatlıkla göndermenizi sağlıyor. Göndermek istediğiniz dosyalarınızı Google Drive simgesini tıklayarak ve buradan da dosyanızı seçip yükleme işlemiyle çok rahat şekilde büyük boyutlu dosyalarınızı gönderebilirsiniz.

4-Gmail’deki gelişmiş arama sorgularını kullanma

Öyle zamanlar oluyor ki aradığınız ve çok önemli olan dosyalarınızı hemen bulmanız zor olabiliyor. Artık buna da çözümü Gmail’deki gelişmiş arama sorgularını kullanma yoluyla istediğiniz dosyalarınıza erişebilirsiniz. Örneğin from: Hasan yazdığınız zaman Hasan ile alakalı bütün dosyalar gelir ve sizde bu sayede istediğiniz dosyaya anında erişebilirsiniz.

5- Gmail’e birden çok gelen kutusu ekleme

      Gmail’de gelen kutunuzda bir çok bölüm oluşturabilir ve kendiniz bunlara simgeler veya isimler koyarak adlandırabilirsiniz. Çark simgesine,sonrada ayarlara tıklayın. Labs kısmına tıklayarak oradan “  Birden Fazla Gelen Kutusu” Labını etkinleştirerek bunu yapabilirsiniz.

Yukarıdaki 5 kolay adımla artık Gmail kullanımını kolaylaştırarak bir çok seçeneğe de kolaylıkla ulaşabilirsiniz…

 

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir