Google Maps Bisiklet Yolları Ekledi

 Bisikletle uzun yollara çıkmayı sevenler ve bazen yollarını kaybedenler için artık Google Maps sayesinde yollarını kolayca bulabilecekler. Avrupa’nın 6 ülkesinde artık bisikletle uzun yola çıkmayı sevenler yollarını kolayca bulabileceklerdir.

google maps bisiklet yolu
google maps bisiklet yolu

Google, bu haftadan itibaren Almanya, Fransa, Polonya, İrlanda, Lüksemburg ve Lihtenştayn’ın bisiklet yollarına yer vererek artık bu alanda gerçekten önemli bir gelişme sağlayacaktır. Bisikletle  uzun yollara gitmeyi sevenler artık Google Maps’ın bu uygulaması ile gerçekten çok rahat yollarını bulabileceklerdir. Bisikletle yolculuk yapanlar artık bu altı ülkede kendilerine uygun en ideal yolları seçebilecek ve kalabalık yollardan da uzak durmayı sağlayacaklardır. Bir diğer önemli gelişmede sesli navigasyon özelliğidir ve bu sayede de sürüş esnasında dikkat bozukluğu yaşanması engellenecektir. Google ayrıca kendini sınamak isteyen bisiklet sürücüleri için Tour de France gibi klasik bisiklet yollarını da haritaya eklemiştir ve bu sayede bisiklet kullanıcılarına oldukça farklı yenilikler gelmiştir. Hizmetin menüsünden bisiklet kullanıcıları bir çok yardım seçeneğine erişebilecek ve aynı zamanda bulundukları yere en kolay yolları tespit ederek o yollara geçiş yapabilecekler.

   Google MapMaker ile haritaya veri girmek mümkün olduğu için, bisiklet kullanıcıları bu sayede karşılaştıkları herhangi bir sıkıntıyı da anında bildirebileceklerdir. Google bu alanda gerçekten önemli bir özellik sağlamış ve bisiklet kullanıcıları artık oldukça rahat bir şekilde uzun yolculuk yapabileceklerdir.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir