Google Penguen Güncellemesi Nedir, Nasıl Etkiler ?

Bu yazıma başlamadan önce Google’ın yeni algoritması olan Penguen’den kimler etkilenir. Bunlar hakkında durmak istiyorum.

Google Penguen Güncellemesi Hangi Siteleri Etkiler ?

  • Sitenizde çalıntı veya spam içerik varsa içerikleri botlarla çekiyorsanız. Doğallık anlamında hiç bir şekilde faaliyet göstermiyorsanız Google’ın 1 numaralı aranan siteler listesindesinizdir.
  • Eskiden çok rövaşta olan link paketlerinin bir işe yaradığını düşünüyor ve 1 aylık 2 aylık 3 aylık gibi linkler alarak sitenizi hedef kelimede üst sıralara taşımayı düşünüyorsanız güncelleme size vuracak demektir.
  • PR rankı çok yüksek olan siteler sizin sitenize link vermiş ve footer alanında kalıcı link vermişse Google sitenizden şüphelenir. Hele ki 2 site arasında herhangi bir kategori farkı varsa sıkıntılı bir durum olarak işaretlenirsiniz. Dolayısıyla artık yeni açtığınız siteye asla Footer linkler satın almayın. Farklı kulvardaysanız tanıtım yazısı dahi almayın.
  • Seo anlamında gereğinden fazla çalışma yapmışsanız yine etkilenirseniz.
  • Paravan siteleriniz varsa asla SPAM yapmayınız.
  • Footer linkler bitti demiyoruz ama doğal bir şekilde olmalı. Gerekirse Footer linkleri kendi siteleriniz arasında vermeniz sizin yararınıza olacaktır.
  • Artık PARAVAN ve TANITIM YAZISI devri başladı diyebiliriz. Kaliteli paravan siteler açın. Bunu BOTLAR vasıtasıyla yapabilirsiniz. SPINNERLAR ve TRANSLATELER ile sağlayabilirsiniz. Özgün olursa kendiniz yazarsanız tabii ki çok daha etkili.
  • Domaininle gelen backlinklerdeki siteleri incele. SCRAPEBOX kullan, bunları tespit et. SPAM sitelere(20 den fazla link çıkışı) olan sitere DISARROW vasıtasıyla linklerini iptal et.
  • Yazılarında Anahtar kelime tekrarlaması fazla yapma. Doğal bir şekilde yazı yazman senin yararına olacaktır.

Google Penguen Güncellemesi ile eski devirdeki SPAM devrini kapatmışa benziyor ve doğallığa daha çok önem verdiğini söyleyebiliriz.

google penguen güncellemesi

Tavsiyemiz, temiz paravanlar açın ve bunlara doğal bir şekilde içerik girin ve sitenizin alt kategorilerini destekleyin. Bolca tanıtım yazısı alın. Yazımı okuduğunuz için teşekkürler. Umarım yararlı olmuştur.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir