Hacamatla Tedavi Edilen Hastalıklar

Öncelikle ‘hacamat nedir‘ sorusunun cevabını verelim; hacamat, vücuttan pis kanın alınması olayı olmaktadır. Bu şekilde ayın belirli günlerinde yapılan bu işlem, aynı zamanda birçok hastalığın tedavisinde de kullanılmaktadır. Üstelik çok uzun ve sancılı bir tedavi süreci de bulunmamaktadır. Bir boyun ağrını veya boyun sertleşmesini tek seferlik uygulanacak olan hacamat işlemi ile sonlandırmak mümkün olmaktadır. Ancak bunun olumlu bir sonuç vermesi ve uygulandığı ilk seferde olumlu bir sonuç elde edilebilmesi için, hacamatın uygulandığı noktaların iyi belirmesi ve iyi bilinmesi gerekmektedir.

Hacamatın en pozitif yönlerinden birisi de hiçbir yan etkisinin bulunmaması ve vücuda birçok faydasının bulunması olmaktadır. Hacamat ile tedavi edilebilen birçok hastalık bulunmaktadır. Bunlardan birkaçını sizler için paylaşacağız.

Migren, Sinüzit ve Baş Ağrısı

hacamat neye iyi gelirMigren ve baş ağrısı birçok insanın başına gelebilen ve gerçekten ciddi sancılar yaratan bir hastalık olmaktadır. Hatta 1-2 saat değil gün boyu veya günlerce bu ağrıları çeken birçok insanda bulunmaktadır. Hacamat ile bunların kısa bir süre içerisinde tedaviye kavuşturulması mümkün olmaktadır. İnsanı çıldırtan bu ağrılar, Hacamat ile doğru noktalara uygulandığında tek seferde kökten çözüme kavuşmaktadır.

Bel ve Boyun Fıtığı

Bel ve boyun fıtığı hastalıklarında da ağrıyan bölgeye hacamat işlemi uygulanmaktadır. Fıtıklaşan bölgedeki pis kan bu yol ile dışarı atılmakta ve vakumlanarak alınmaktadır. Ancak hacamat yapılmadan 1 -2 gün öncesinde o bölgeye kuyruk yağı sarılmaktadır. Böylece bölge yumuşakta ve hacamat işlemi daha kolay bir biçimde uygulanmaktadır. Hacamat kuyruk sokumunun üstünde sağ ve sol yanlara uygulanmaktadır. Hacamatın en başarılı sonuç alındığı hastalıkların başında bel fıtığı gelmektedir.

Hipertansiyon ve Şeker

Hacamat hangi noktadan uygulanırsa uygulansın, tansiyona faydalı gelen bir işlem olmaktadır. Hacamat ile tansiyon düşmekte ve normale dönmeye başlamaktadır. Ancak hacamat, kalp, karaciğer ve baş bölgelerine yapıldığında çok daha olumlu ve iyi bir sonuç alınmaktadır. Tansiyon her zaman için ilk başlangıç noktaları yukarısı olmaktadır. Bu nedenle de sayılan bu bölgeler içerisinde baştan yapılan Hacamat en uygun olanıdır. Şeker hastalarında ise; büyük bir titizlik ile uygulanması gereken hacamat, diğer hastalıklara göre daha geç sonuç vermektedir. Şeker hastaları için hacamat uygulanırken son derece dikkatli olunmalı ve şeker yüksekken hacamat kesinlikle yapılmamalıdır. Düşük şeker durumda da aynı şekilde hacamattan kaçınılmalı, normal seyrine döndüğünde hacamat uygulanmalıdır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir