Harlem Shake Dalgası İnternet’i Sarmaya Devam Ediyor!

Harlem Shakeİnternet, her geçen gün yaşadığı gelişme ve büyüme ile birlikte, bazı popüler unsurları da beraberinde getirmeye devam ediyor. Öyle ki, herhangi bir İnternet sitesinde başlayan ufak bir oluşum, hareket ya da eylem; bir anda milyonlarca insanın takip ettiği, onlarca farklı ülkede bilinen, takip edilen ya da izlenen bir durum olabiliyor. Zira, son dönemlerde ki Gangam Style şarkısı ve bu şarkı ile birlikte gelen dans akımı bu konuya en tabii örneklerden biri olabilir.

Bugünkü konumuz ise, Gangam Style efsanesinin hemen ardından gelen ve yeni bir akım olarak kısa süre içerisin de tüm dünyayı sarsan Harlem Shake akımı. Bu akım, gerek ciddi ortamlarda, gerek ev ve kişisel ortamlar da gerekse de bir çok hatırı sayılır firmanın çalışma alanlarında var olan bir akım. Zira, oldukça hızlı ve ciddi anlamda popülerleşen bir yapı içerisinde de ilerlemeye devam ediyor. Peki, nedir bu Harlem Shake?

Harlem Shake Nedir? Dans Mantığı nedir?

Temelde Harlem Shake mantığına dair net bir felsefe ya da unsur yoktur. Lakin, ilk baktığınızda; karşınızda bir grup insanın olduğunu görürsünüz. Bu insanlar, sıradan ve basit bir şekilde gündelik işlerine devam ediyorlardır. Aralarından biri; sanki yıllardır içerisinde biriktirdiği enerjiyi dışa vururcasına hareket etmeye başlar. Tabii, bu esna da Harlem Shake müziği de çalmaktadır. İlk bireyin dansı ile birlikte şarkı ortalara gelir ve bir anda diğer gündelik yaşantısına devam eden insanlar da çılgınlar gibi o bireye eşlik eder.

Aslında bu durum psikolojik açıdan da çok ciddi bir göstergedir. Her ne kadar eğlenceli olarak basit bir şey olarak anılsa da; aslında, insanların normalde yapmak zorunda olduklarının dışında, daha eğlenceli ve farklı bir eğlence anlayışı olduğunu da, bunu bir çok alanda yapmak istediğini de bizlere sunuyor. Örneğin, bir iş toplantısın da birden ortaya çıkıp dans etmek isteyebilirsiniz. Harlem Shake ise, işte tam olarak bunu sunmaktadır. Nitekim, bir çok farklı ortam da da hazırlanan videolar bunu daha net bir şekilde ortaya koymaktadır.

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir