Henüz Keşfedilmemiş 7 Alternatif Türk Müzik Grubu

0
1640

 

Ülkemizde müzik sektöründe birçok yeni grup ya da sanatçı çıkmaktadır. Bunların bazıları hak etmedikleri yerlerde olurken bir diğer kısım ise hak ettikleri değeri görmemektedir. Kimi zaman gizli saklı kalmış yetenekler, kaliteli müzikler ve yetenekli bireylerden oluşan gruplar maalesef ki pek kimse tarafından bilinmemektedir. Müzik konusunda bu kadar yetenekli ve başarılı olup da piyasada adını duyurmamış, henüz keşfedilmemiş alternatif Türk müzik grubu bulunmaktadır.

  1. SATTAS

İlk olarak reggae müzik konusunda başarılı işlere imza atmış Sattas grubundan bahsetmek isterim. Her ne kadar sağlam bir dinleyici kitlesine sahip olsalar da hak ettikleri ilgiye kavuşamadılar. Dinleyici kesiminin ve hayranlarının olduğunu eklemek isterim; ancak yaptıkları müziğin kalitesine baktığımız zaman daha geniş kitlelerce dinlenmesi gerektiğini düşüneceksiniz. Reggae müzik tarzında kaliteli işler yapmış olan Sattas grubunu dinlediğiniz zaman daha yüksek yerlerde olması gerektiğini düşüneceksiniz.

sattas-grubu-kimdir

  1. ADAMLAR

Alternatif rock konusunda belki de en göz ardı edilen gruplardan biri diyebiliriz. Müzik sözlerinden tutun da ritmine kadar diğer alternatif gruplardan farklı olduklarını göstermektedir. Koca Yaşlı Şişko Dünya, belki de en bilindik şarkıları olsa da diğer şarkıları pek bilinmemektedir ve bu parçayı dinlediğiniz zaman özellikle sözler konusunda ne kadar yaratıcı olduklarını görmekteyiz.

adamlar-grubu-kimdir

  1. NÜKLEER BAŞLIKLI KIZ

Nükleer başlıklı kız, tanınmışlık ve tanınmamışlık arasında kalmış bir gruptur. Türkiye’de müzik sevenlerin bir kısmının iyi bilmesinin yanında bir diğer kısım tarafından bilinmemektedir. Müziklerini dinlediğiniz takdirde sizlere bir yerlerden tanıdık gelecek müzikleriyle insanların beğenisini toplayacaktır. Eğer İstersen parçasını mutlaka dinlemişsinizdir, işte bu grup bu parçanın sahibidir. Diğer parçaları da en az bu şarkı kadar güzeldir.

nukleer-baslikli-kiz-kimdir

  1. NARKOZ

Türk alternatif müziklerinin arasında henüz keşfedilmemiş gruplardan biridir. Antipatik Sevgili parçasını tekrar tekrar dinlemek isteyeceksiniz. Vokalistinin yumuşak sesi sizi başka yerlere götürecektir.

narkoz-grubu-kimdir

  1. PİCKPOCKET

Eski bir grup olmasına rağmen hak ettiği görmemişlerin arasında yer almaktadır. Yer yer sert yer yer alternatif rock esintilerini gördüğünüz Pickpocket grubu, her ne kadar çok kişi tarafından bilinmese de alternatif müzik konusunda iyilerin arasında gösterebiliriz.

pick-pocket-grubu-kimdir

  1. KAÇAK

Her ne kadar dağıldıkları söylense de şarkılarındaki eğlenceli doku ve farklı yaklaşımlar dinleyicilerine keyifli dakikalar geçiriyor. Hak ettiği değeri göremeseler de dinlediğiniz zaman gerekli ilgiyi göstereceğinize eminiz. Özellikle Koymaz parçasını seveceğinize eminiz.

kacak-grubu-kimdir

  1. ASFALT DÜNYA

Bu grupta eskilerden biri; ancak bu da hak ettiği değeri göremeyenlerdendir. Özellikle Beni Severmiş O parçasını dinlediğiniz de sizlerde neden bu grubun halen bilinmediğini düşünebilirsiniz. Müzikleri, ritimleri ve sözleri içinize işleten bir grup olan Asfalt Dünya’nın son durumu bilmiyoruz; ancak umarız hak ettikleri yere gelmelerini de bekliyoruz.

asfalt-dunya-kimdir

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar
wpDiscuz