İş Hayatında Başarı İçin 10 Altın Kural

1
837

Hepimiz başarılı bir iş hayatı isteriz. Hedeflerimize ulaşmak.  Bu istediğimiz şey tabi ki hemen olacak bir konu değil. Kendimiz de bunun için çaba göstermeliyiz ve başarıya ulaşmak için on altın kurala uymalıyız.

is-adamı

Bu dikkat etmeniz gereken kuralları sayıyoruz. İlki hedef. Ne işle uğraşacak olursanız olun mutlaka erişebileceğiniz bir hedefiniz olmalı. O hedefi düşündükçe kendinizi her geçen gün o hedefe ulaştırmak için uğraşmalısınız, çalışmalısınız. Böyle iş hayatınızdaki motivasyonu sağlamış olursunuz. Ne istediğinizi bilmelisiniz. İkinci kuralımız stresle başa çıkmak. Fark etmeseniz de stres aslında başarınızı direkt olarak etkiler. Siz zaten iş hayatınızda çalışıp yorulurken stres sizi daha çok yorar, dikkatinizi dağıtır. Mutlaka stresle başa çıkmanın yolunu bulmalısınız. Üçüncü kuralımız planlı olmak. Size verilen zamanın kıymetini bilin boşuna vaktinizi tüketmeyin. Yapacağınız işleri, iş hayatınızdaki görevlerinizi planlayıp bu plana uymalısınız. Zamanım hiçbir işe yetmiyor diye bir bahane yoktur siz işlerinizi zamanınıza göre planlarsanız, zamanınız işlerinizi yapmaya yeterli olacaktır. Dördüncü kuralımız ise esnek olmanız. Disiplin ve kurallar elbet her iş hayatında önemlidir ancak daha önemlisi ise ortamınıza göre hareket etmektir. Ve beşinci kuralımız dış görünüşünüz. Dış görünüş her yerde olduğu gibi iş hayatında önemlidir. Dış görünüşünüz nasıl bir kişiliğe sahip olduğunuzu da ortaya koyar. Sırada altıncı kuralımız yaratıcılık. Yaratıcı olmanız sizi negatif bünyeden arındırır iş hayatınızda yeni fikirler ortaya çıkarırsınız. Yedinci kural da bize kendimize mola vermemiz gerektiğini söyler. Özellikle masa başı işte çalışıyorsanız yaptığınız işe odaklanmanız için kısa kısa mola vermeniz gerekmektedir. Sekizinci kuralımız deneyime sahip olmak. Geçmiş iş hayatınızda veya günlük hayatınızda kazandığınız deneyimlerinizi şu an çalıştığınız işte kullanabilmelisiniz. Dokuzuncu kural hatalarınızdan bir şeyler öğrenmeniz. Hata yapmadan yaşayamazsınız elbette hata yapacaksınız ama sonucunda bir şeylerin farkına varmalısınız. Onuncu ve son kuralımız ön yargılarınız. Ön yargılarınız bırakmanız başarı yolunda en büyük engelinizi kaldırmanızdır.

is-dunyasi

İşte on kuralımız böyle. Bu on altın kuralı ne kadar iyi uygularsanız iş hayatınızda ki istediğiniz başarıya, hedefe o kadar kolay ulaşırsınız.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "İş Hayatında Başarı İçin 10 Altın Kural"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Safa Hatip
Ziyaretçi

Çok güzel bir yazı

wpDiscuz