İş Yerlerinde Kendi Cihazını Kendin Getir Dönemi Geliyor

Değişen Dünyayla birlikte artık iş yerlerinde bir çok değişiklik de beraberinde gelmeye başlamıştır. Gartner araştırma şirketinin raporlarından çıkan sonuçta, 2017 yılında iş yerlerinde artık herkes kendi çalışma cihazlarını getirerek bunlardan iş yerini yürütecekleri ortaya çıkmıştır.

Kendi cihazını getir ” programı kapsamından artık iş yerleri çalışanlara 2016 yılında cihaz vermeyi durduracaktır ve kendi cihazlarını getirmelerini söyleyecektir. İşletmeler sadece yazılımları sağlayacaktır. İşletmelerde fark yaratacak olan nu çalışma prensibi sayesinde bir çok iş yeri artık oldukça fazla giderlerini de azaltmış olacak. BYOD adı verilen bu sistem sayesinde iş yaşamında çok farklı radikal kararlar alınacak ve daha verimli çalışma ortamları kurulması planlanmaktadır. Patronların şuanda sadece %22 bu programa sıcak bakarak, işletmelerin bu sayede daha fazla kazançlı olacaklarını belirttikleri söylenmektedir.

BYOD programı, iş yerlerinde farklılık yaratacaktır çünkü, bu sayede küçük çaplı işletmelerde çalışanlarına ayrı cihazlar alma masrafından kurtularak daha kazançlı hale geleceklerdir. Çalışanlar artık kendi çalışma cihazlarını getirerek aynı zamanda alışkın oldukları bu cihazları sayesinde de daha verimli çalışma ortamları kurabileceklerdir.

kendi cihazını getir

Bekleyip göreceğiz, artık bu programın işletmelere getireceği farkı ve çalışma performansını ve çalışan kişileri nasıl etkileyecek göreceğiz…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir