Kağıt Pil Yapım Aşamasında

Bilim adamları uzaktan bakıldığı zaman sadece bir kağıt parçasına benzeyen ama yakından ise Kağıt Pil olan bu teknoloji üretmektedir. 3 yıla yakın bir zaman da hayatımız da yerine alabilecek olan Kağıt Pil, düşünüldüğü zaman ne kadar da önemli bir buluş olacağının farkında olmak gerekir.

Son zamanlar da güç kaynakların da yani Piller de gücün arttırılmasına yönelik bir gelişme yoktu ama, ABD’li Bilim adamları bu işe yoğunlaşarak güç kaynağı olan piller de böyle bir tasarım geliştirmeye başladılar. Bilim adamları öncelikle kağıdı küçük bir karbon tüpün içine koyarak kağıtta enerji saklanmasını sağladılar ve bu işlemi gözlemdiler. Fakat sonradan akıllarına geldi ve her pil de olduğu gibi bunda da Kağıtta bir elektrik ileticisine gerek duyulacağı düşünüldü ve bunun için çözüm arayan Bilim adamları, mekanizmanın harekete geçebilmesi için, insan kanı ve ya İdrarının bunu başarabileceği düşünüldü  ve bunda da başarılı olundu. Geliştirilen İnce Pil yapısı bakımından küçük boyuttaydı ve Kağıt Pil şeklinde ki bu harika pil oldukça işimize yarayacak türden.

kağıt pilAraştırmayı yürüten Uzman Doktor Robert Linhard, üretilecek olan Kağıt Pilin farklı ortamlarda ki işler de ve farklı alanlarda insanların işlerini kolaylaştırabileceğini ve bu tarz ortamlarda da rahatlıkla kullanılabileceğini söylemiştir. Pilin esnek görüntüsünün olması ve farklı bir avantajının da farklı sıcaklıklarda ve soğuk ortamlarda rahatça kullanılabileceği  söylenmektedir.

Bilim adamları  ayrıca yaptıkları araştırmalar da Kağıt Pili, çöller de ve hatta kutuplar da bile çok rahatlıkla kullanabiliriz diyerek gerçekten şimdiden merak uyandırmışlardır. Ama en 3 yıl daha beklenmesi gerekecek Kağıt Pilin üretilmesi ve Dünyaya tanıtılması için…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir