Karanlıkta Yol Gösteren Halı

Karanlık bir evde  yürürken size yardımcı olacak ve yolunuzu aydınlatmaya yarayacak bir halının olması ne kadar iyi olurdu ama bu şaşırtıcı bir durum. Londra’daki Sounth Bank Üniversitesindeki iki öğrenci ödev konuları içersin de düşündükleri ve tasarlamaya başladıkları Üzerinde yürürken Işık Saçan Halı, karanlık yollarda parlayan ışıklar sayesin de yol haritası görevindedir.

evinizi aydınlatan footlume halı

İki öğrenicinin düşünerek hayata geçirdikleri bu proje başlar da kendilerinin de düşüncesi fazla ilgi görmemesi şeklindeydi ama şaşırtıcı bir ilgi ile karşılaştıkların da gerçekten çok şaşırmışlar ve aynı zamanda da sevinmişlerdir. Üzerinde ki Işıklar sayesin de karanlık bir ortam da üzerinde yürürken o ışıkların yanarak sizi uyarması yolunuzu bulmanıza yardım etmektedir. Footlume üzerine yerleştiren ışıklar üzerine basıldığı zaman etrafına ışık yaymaya başlamaktadır ve bu ışıklar da şeffaf dır.

Aynı zaman da Işık Saçan Halının bir diğer özelliği ise şarj edilebilir olmasıdır. Işıkların gücünün azalmaya başlamasıyla meydana gelecek elektrik kaybını engellemek için şarj edilerek kendi enerjisini depoma özelliğine sahiptir.

Henüz prototip aşamasın da bulunan Footlume, ileri de teknolojik özelliklere sahip evler de kullanılmaya başlandığın da harika derece de yarar sağlayacaktır. Uzman kişiler bu buluşun gerçekten harika bir buluş olduğunu söyleyerek, ileriki yıllarda daha çok patlama yapacağını söylemektedirler…

admin Yazar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir